Kāda ir veikaliem visatbilstošākā mūzika?

Raksta attēls - Kāda ir veikaliem visatbilstošākā mūzika? Foto: pexels.com

08.04.2020 / Parmuziku.lv

Mūzika spēj uzlabot mūsu garastāvokli arī tad, ja par to īpaši nedomājam. Piemēram, nepacietīgi gaidot lielveikala rindā, satiekoties ar draugiem kafejnīcā vai meklējot īstās deju kurpes tirdzniecības centrā. Savukārt individuāli pielāgota muzikālā programma uzņēmumiem dod iespēju veidot savu unikālo vidi, kurā klientiem būs prieks atgriezties.

Kā tiek veidotas muzikālās programmas uzņēmumu vajadzībām?
To jautājām Arnim Stacēvičam, uzņēmumam IB Versija speciālistam, kurš veido pleilistes, piemēram,  Latvijas lielākajiem tirdzniecības centriem Alfa, Mols, Dole, Galerija Centrs, Galerija Rīga, Riga Plaza.

Arnis Stacēvičs stāsta:

“Programmas veidošanas kritērijs ir mana paša gaume - vai es pats šādu mūziku lielveikalā gribētu dzirdēt. Ja negribētu, tad skaņdarbs netiek iekļauts pleilistē.

Jāatceras, ka cilvēki uz veikaliem nenāk klausīties mūziku, ja vien nedodas uz mūzikas veikalu. Tāpēc  mūzikas uzdevums ir patīkamas un možas atmosfēras radīšana.

Muzikālo programmu veido instrumentālā, chill out mūzika, kas nebūs atrodama topos. Popmūzika ātri kļūst apnicīga, turklāt mūsdienās tā ir kļuvusi agresīva. Vēl muzikālās programmas veidošanā svarīgs ir temps, lai tas nav ātrāks par cilvēka soļu ātrumu, un noteikti, lai nav iemidzinošs.

Tirdzniecības centriem sagatavotā muzikālā programma būs dzirdama gaiteņos un laukumos. Programma ir vidēji 22 – 24 stundas gara un ik pārdienas tiek mainīta un pārmiksēta. Tirdzniecības centra nomnieks savā veikalā atskaņos sniegtajiem pakalpojumiem atbilstošu mūziku, piemēram, sporta veikalā  mūzika būs enerģiskāka.”

Katram konceptam sava pleiliste
Ja plānots ieskandināt mazākas platības teritoriju par tirdzniecības centru, muzikālo programmu var veidot tematisku, piemēram, pacilātā nedēļas nogales noskaņojumā vai pielāgot veikala mērķauditorijas gaumei. Ja veikala koncepts to ļauj, pleilistes veidošana var kļūt par darbinieku radošo uzdevumu. Veidojot individualizētās muzikālās programmas, jāņem vērā, ka būs vajadzīga publiskā izpildījuma licences (kas jebkurā gadījumā nepieciešama katram uzņēmumam), un arī fonogrammu reproducēšanas licences līgums.

Programmas veidošanā sadarbojoties ar specializētu uzņēmumu, pakalpojuma cenā ietilps gan pleilistes sagatavošana, gan nokārtotas fonogrammu reproducēšanas līguma formalitātes, gan vietējās lielveikala un nomnieku veikalu reklāmu izvietošana. 

Uzzini vairāk: laipa.org.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!