Industrijas Ziņas

Svarīgākā lieta, kas ir jāzina dīdžejam? Atbild Artūrs Mednis, DJ Rudd un Kaspars Zaviļeiskis

Raksta attēls - Svarīgākā lieta, kas ir jāzina dīdžejam? Atbild Artūrs Mednis, DJ Rudd un Kaspars Zaviļeiskis Ekrānuzņēmums

28.08.2015 / Antra Bērtule

Dīdžejiem, tāpat kā fotogrāfiem un pavāriem, darbs būs tikmēr, kamēr vien cilvēki vēlēsies skaisti paēst un saņemt skaistas fotogrāfijas, kā arī, protams, skaisti padejot ballītēs.

Nupat jau ziņojām, kuri desmit dīdžeji ir atzīti par pelnošākajiem pasaulē, saskaņā ar Forbes datiem. Jau no 28. augusta Latvijas kinoteātros sāks rādīt filmu par Holivudas jauniešiem, kuri izvēlas kļūt par dīdžejiem, kurus klausās visa pasaule. Noskaties treileri šeit:

Par dīdžeju vēlas kļūt daudzi, ne visiem sanāk, taču skaidrs ir tas, ka dīdžeja pasaule ir aizraujoša, tajā ir grūti, taču ir vērts.

Tikmēr Parmuziku.lv uzdeva vienu vienīgu jautājumu 3 latviešu dīdžejiem, kuri darbojas pie pults ikdienā un pārzina dīdžeja profesijas virtuvi.


Kas ir svarīgākā lieta, kas jāzina dīdžejam?


Atbild Artūrs Mednis:

Kā reiz teicis viens slavens DJ - "It's all about selection", proti, tu vari miksēt, cik vien labi vēlies, beigās tāpat svarīgākais ir tas, ko tu spēlē. Un, protams, svarīgi
arī mācēt just auditoriju.DJ Rudd:

Dīdžejam ir jāpārzina mūzika! Labs dīdžejs, manuprāt, ir kā neliela mūzikas enciklopēdija vai bibliotekārs.Kaspars Zaviļeiskis aka DJ ShahS:

Ir jāprot veikli tikt galā ar iereibušiem cilvēkiem, kas ballītes karstumā vienmēr vēlas pakomunicēt ar dīdžeju. Tas nebūt nav slikti, ja pats nenorobežojies un māki ātri atbildēt, nevienu neaizvainojot. Protams, ir jāmāk tikpat veikli paskaidrot, ka vairāk laika sarunai šobrīd nav, jo vispār tu spēlē tās dejas, kas šobrīd notiek.

Bet galvenais ir būt atvērtam un pozitīvam arī šajā kontekstā, jo cilvēki vispirms ir atnākuši uz tavām dejām priecāties.


P.S. Praktiskus padomus, kas noderēs dīdžeja karjeras sākšanai, atradīsi arī šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!