Industrijas Ziņas

Psihedēlija, kosmoss un sešdesmitie. 10 daudzsološas grupas, ar kurām ir vērts iepazīties

Raksta attēls - Psihedēlija, kosmoss un sešdesmitie. 10 daudzsološas grupas, ar kurām ir vērts iepazīties Foto: Publicitātes foto

24.08.2015 / Antra Bērtule

Ja šogad priecājies par The Pink Elephant jauno ierakstu, tad tev patiks arī pārējās grupas no šī saraksta. Novērtē un ieklausies!

Ik gadu pasaulē parādās jaunās grupas, kurās var saklausīt gan labu devu jaunrades, gan glītas atsauces no pagājušā gadsimta mūzikas žanriem. Šoreiz Parmuziku.lv apkopoja roka/psihedēliskā roka grupas, kurās sajutīsi Sanfrancisko hipiju noskaņas, psihedēliju un liegi romantisku rokmūziku.

 

1. The Pink Elephant
Šobrīd šī apvienība ir viena no retajām (un gana profesionālajām) grupām, kurās jūtamas atsauces no 1960.-70. gadu rokmūzikas, šur tur ieskanoties kosmiskajiem Jefferson Airplane un Džimija Hendriksa ritmiem.

 

2. Connan MockasinJaunzēlande pēdējo gadu laikā ar lielisku psihedēlisko poproku neskopojas. Arī šis savdabīgais puisis nav izņēmums, savā mūzikā kombinējot mūsdienīgu roku un peldošu melanholiju, to visu papildinot ar krāšņu, mazliet baisu vizuālo izskatu.

 

3. Mac DemarcoArī šis puisis ar dīvainām izdarībām prot radīt lielisku šovu rokenrola gaisotnē. Viņa daiļradē apvienojas viss, ko nopietni mūziķi, visdrīzāk, izmestu rokmūzikas mēslainē: tie ir amatiervideo, DIY estētika, demo ieraksta raupjā skaņa, novalkāti flaneļa krekli, paštaisītas parūkas un..kosmētika. Mac Demarco šobrīd ir viens no populārākajiem neatkarīgās mūzikas pārstāvjiem un ir pieprasīts lielākajos vasaras festivālos.

 

4. Tame ImpalaJa iepriekš minēti mūziķi ir vairāk koncertu klausāmviela, tad Tame Impala brīnišķīgi iederēsies arī pludmales ballītēs. Tā ir dejojama, inovatīva un labi producēta neatkarīgā popmūzika (ja nu to šādi var dēvēt) ar saulainas Austrālijas noskaņām. Vēl tikai pietrūkst sērfa dēļa. Starp citu, Tame Impala nupat ir laiduši klajā savu jaunāko ierakstu Currents.

 

4. Pond

 

Jautrība garantēta un jau atkal - no Austrālijas! Šķiet, ka The Beatles ja ne gluži sajūsmā aplaudētu, tad cienīgi pamātu ar galvu šo censoņu priekšā. Ņemt to visu vieglāk un nezaudēt humora izjūtu!

 

5. Ty SegallŠs tas no Deivida Bovija, šis tas no kārtīgas rokmūzikas. Multiinstrumentālists Ty Segall ir amerikānis un savā mūzikā īpašu uzsvaru liek uz ģitāras partijām.

 


6. Foxygen..un galvā sāk skanēt "if you are going to San Francisko, make sure you put some flowers in your hair..". Foxygen prot uzburt patiešām autentisku Kalifornijas sajūtu, un viss pārējais jau ir izteikts šīs dziesmas nosaukumā.

 

7. Unknown Mortal OrchestraAmerikāņu/Jaunzēlandes apvienība, kuri šogad izdeva savu jauno ierakstu Multi-Love. Mīlestības un dīvaino stāstu patiešām netrūkst vai jebkurā grupas dziesmā. Vieta fantāzijām un dejām.

 

8. Melody's Echo ChamberFrancūziete Melody Prochet lieliski prot radīt franču jaunā viļņa skaņu celiņa gaisotni. Ja vēlaties, sev acu priekšā ieraudzīsit Žaku Polu Belmondo no 1970. gadiem, lietusmētelī soļojot pa Parīzes ielām.

 


9. Youth LagoonŠī apvienība gan ir vairāk indīpopa mūzikas pārstāvji, taču tīri sajūtiski iederas arī šajā sarakstā. Sapņainas melodijas, liriskas klavieres, īsi sakot, romantiska mūzika romantiskiem cilvēkiem.

 

10. WU LYFIepaidīgas, roķīgas, plašas melodijas kopā ar masīvām ģitāru skaņām un lieliskām bungu partijām. Ļoti iespējams, kādā no Positivus festivāliem ieraudzīsim arī šo grupu. Un ceram, ka tā!

.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!