Komponisti teātrī - pazīstamu pašmāju mūzikas grupu dalībnieki

Raksta attēls - Komponisti teātrī - pazīstamu pašmāju mūzikas grupu dalībnieki Ekrānšāviņš no izrādes "Raiņa Sapņi" promo video

09.10.2015 / Aiga Leitholde

Izrādē skanošā mūzika var pamudināt beidzot apmeklēt kādu no teātriem vai iemīļoto izrādi noskatīties vēl vienu reizi. Šajā sezonā aktuālās izrādēs dzirdēsim mūziku, ko sarakstījuši komponisti, labi pazīstami kā grupu dalībnieki vai solo mākslinieki.

Mārcis Judzis

Rokgrupas Dzelzs vilks bundzinieks Mārcis Judzis jau iepriekš ir bijis saistīts ar Dailes Teātri, spēlējot leģendārajā izrādē Arī man būtu bail. Bet izrādē Izraidītie, kas šogad būs skatāma jau trešo sezonu, Mārcis debitē ne vien kā mūzikas autors, bet arī vokālists, vēlāk ar grupu RYGA uzstājoties ārpus teātra sienām. Judža mūziku varēja dzirdēt arī Liepājas teātra izrādē Dekamerons SPA Stilā.

Tuvākā izrāde: 8. novembrī Dailes Teātris izrāde Izraidītie.

Dāvis Burmeisters

Grupas Tesa ģitārists Dāvis Burmeisters jau labu laiku ir saistīts gan ar Ģertrūdes ielas teātri, gan Valmieras drāmas teātri, kur šajā sezonā mūsdienīgā Romeo un Džulieta interpretējumā būs dzirdamas Dāvja radītās skaņu ainavas.

Tuvākā izrāde: 27. oktobrī Valmieras Drāmas teātris izrāde Romeo un Džulieta.

Kārlis Auzāns

Arī grupas Melo-M dalībnieks Kārlis Auzāns ir ražīgs teātra mūzikas autors. Šajā sezonā viņa komponēto mūziku varēs dzirdēt izrādēs Latvijas Nacionālajā teātrī Uguns un nakts, Dailes teātrī - Pīters Pens, Pikaso sievietes, Frankensteins un Liepājas teātrī izrādē 1984.

Tuvākā izrāde: 14. oktobris Dailes teātris Pikaso sievietes.

Toms Auniņš

Muzikālā eksperimentāja, grupas 1/2H 1/2W dalībnieka, Toma Auniņa sarakstītā mūzika ir skanējusi Dirty Deal Teatro izrādēs, piemēram, Benzīnvīrs un Karaoke Box un citās. Šajā sezonā Auniņa radītā mūzika skanēs Jaunajā Rīgas teātrī Vladislava Nastavševa iestudējumā Cerību ezers.

Izrādes aprakstu skaties teātra mājaslapā: jrt.lv/ceribu-ezers

Edgars Mākens

Ansamblis Manta taustiņinstrumentālists Edgars Mākens  teātra cienītājiem ir labi pazīstams un Spēlmaņu nakts godalgots. Viņa sarakstītā mūzika ir saknējusi Latvijas Nacionālā teātra izrādēs Antigone, Ezeriņš, Sarkangalvīte un vilks, Valmieras drāmas teātra izrādē Nāves deja un ne tikai.

"Rakstīt teātrim (un līdzīgi - arī filmai) ir citādāk, nekā ansamblim. Es uzskatu, ka teātrī mūzikai ir jāspēlē otrā plāna loma, tā nedrīkst izvirzīties priekšplānā un dominēt pār izrādes saturu, domu. Vēl viens aspekts – teātra mūzikā ļoti liela nozīme ir skaņas, skaņdarba faktūrai, proti, kā tā skan. Tas ir pat svarīgāk par konkrētām melodijām vai harmoniskajām struktūrām," uzskata Edgars.

Tuvākā izrāde: 14. oktobris Liepājas Teātris izrāde Bezgalīgo Lietu stāsts.

Reinis Ozoliņš

Basģitārists Reinis Ozoliņš, kuru klausītāji atpazīst kā dažādiem džeza kolektīviem, tostarp jaundibinātās apvienības Alaska Dreamers vienu no radošajiem kodoliem, jau iepriekš ir sarakstījis mūziku Valmieras drāmas teātra, Dirty Deal Teatro un Leļļu teātra izrādēm.

"Darbs pie kādas izrādes mūzikas notekti vairo radošo un mērķtiecīgo enerģiju. Man ļoti patīk komponēt mūziku, tā man ir kā sava svētnīca, un darbošanās pie kāda tematiska materiāla palīdz to izkopt. Darbojoties pie kādas izrādes, mūzikas rakstīšana no brīvās gribas nodarbes kļūst par tādu kā obligātu uzdevumu. Un tas ir lieliski! Notiek mērķtiecīga iedziļinašanās un sajūtu, skaņu un intonāciju meklējumi un mijiedarbība," stāsta Ozoliņš.

Ozoliņš  uzsācis darbu pie jaunas teātra mūzikas, kas drīzumā būs dzirdama izrādēs Dailes Teātrī un Jaunā Rīgas Teātrī. Bet tikmēr Reiņa mūzika joprojām ir dzirdama Dailes Teātra godalgodatā izrādē Visas viņas grāmatas.

Tuvākā izrāde: 10. oktobrī Dailes teātrī izrāde Visas viņas grāmatas.

Kārlis Lācis

Komponists un Spēlmaņu nakts laureāts Kārlis Lācis ir cieši saistīts ar teātri. Šajā sezonā viņa sarakstītā mūzika skanēs Dailes teātra izrādēs Saules bērni un Pasaka Par Vērdiņu, bet Liepājas teātrī izrādēs Pūt ,vējiņi! un Sniegbaltīte un Septiņi rūķīši.

Tuvākā izrāde: 21. oktobris Liepājas teātris Sniegbaltīte un 7 rūķīši.

Jēkabs Nīmanis

Komponistu Jēkabu Nīmani zinām kā pasaules mūziku izpildošās grupas Jakob noiman festival band līderi, tomēr kā teātra mūzikas autors Nīmanis ir vēl pazīstamāks. Šajā sezonā  Nacionālajā teātrī Nīmaņa komponēto mūziku varēs dzirdēt izrādēs Voiceks un Raiņa sapņi, bet Jaunajā Rīgas teātrī Nīmaņa mūzika skanēs izrādē Kopenhāgena.

Tuvākā izrādes: 9. oktobrī un 22. novembrī Latvijas Nacionālajais teātris izrāde Raiņa Sapņi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!