Latvijas supergrupai Remix 30 gadi

Raksta attēls - Latvijas supergrupai Remix 30 gadi Grāmatas 'Remix... Pie laika' prezentācijā.

10.11.2015 / Parmuziku.lv

Klausītājiem tiek nodota grāmata Remix... Pie laika par vienu no visu laiku talantīgākajām un veiksmīgākajām latviešu grupām. Tā arī ir iespēja grupu dzirdēt jubilejas koncerttūrē.

Pirmdienā 9. novembrī oficiāli tika prezentēta mūzikas žurnālista Māra Papēža grāmata Remix... Pie laika. Uz jautājumu, kāds fakts, par grupu Remix ir bijis pašam jaunatklājums, grāmatas autors Māris Papēdis atbildēja:

Mēs ar Aivaru Hermani bijām aizmirsuši, bet Marhils atcerējās, ka 1986. gadā recenziju par Remix bija rakstījis neviens cits kā Imants Kalniņš. Šis fakts man pašam bija jaunatklājums. Toreiz Kalniņš bija Turaidas Rozes vadītājs un taustiņinstrumentālists.

Grupas Remix sastāvu 2015. gadā veido dziedātājs Igo, ģitārists Aivars Hermanis, pianists Uldis Marhilēvičs, basģitārists Eduards Glotovs un bundzinieks Vilnis Krieviņš. Savā laikā grupā spēlējis arī basģitārists Jevgēņijs Ščapovs. Par Latvijas supergrupu Remix tika dēvēta gan profesionālā sastāva, gan radošo ideju, gan leģendām un faktiem atvītās karjeras attīstības dēļ. Remix atpazīstamību iemantoja ārpus Latvijas - Norvēģijā, Polijā, Vācijā, Somijā, Zviedrijā, un arī Krievijā. 1992. gadā noslēdza līgumu ar ASV menedžmenta kompāniju, taču pamazā Remix darbību izbeidza. Visas atbildes atrodamas grāmatā Remix... Pie laika.

 

Pirmajā koncerta daļā spēlēsim instrumentālo mūziku – desmit skaņdarbus, ko varētu dēvēt par džezroku populārās mūzikas intonācijās, kopā ar viesiem grupu Jokers horns. Otrajā daļā būs lielākā daļa hitu, kurus dziedās Igo un spēlēs Liepājas simfoniskais orķestris. Esam paredzējuši nospēlēt 14 dziesmas kopā ar visiem ‘bisiem’

koncerta plāno iezīmē Aivars Hermanis.

Savu 30 gadu jubileju Remix atzīmēs ar koncerttūri laikā no 14. līdz 18. novembrim, tajos skanēs instrumentālā mūzika un populārākās Remix dziesmas jaunradītos aranžējumos - kopā ar Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā. Jubilejas koncertu viesmākslinieki būs dziedātāja Ieva Kerēvica, Ivars Kalniņš (perkusijas) un pūšamo instrumentu grupa Jokers horns.

Šī nav reize, kad mēs mēģināsim 'pacelt augšā' to, kas ir aizmirsts. Mēs spēlēsim to, ko cilvēki no mums visvairāk gaida, un viņi to arī dzirdēs!

sola Igo.

Remix koncertturneja:

  • 14. novembrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS,
  • 15. novembrī Cēsīs, Vidzemes koncertzālē CĒSIS,
  • 16. novembrī Rīgā, Dailes teātra Lielajā zālē.
  • 17. un 18. novembrī Liepājā, jaunajā koncertzālē Lielais Dzintars tās atklāšanas programmas ietvaros.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!