10 interesanti fakti par leģendāro latviešu rokgrupu Aurora

Raksta attēls - 10 interesanti fakti par leģendāro latviešu rokgrupu Aurora Foto: Facebook.com

06.08.2015 / Antra Bērtule

Kad pagājušā gada rudenī rokgrupa Aurora apvienojās pēc vairāk kā 20 gadu pārtraukuma, tas bija milzīgs pārteigums un nebeidzams prieks vairākiem simtiem grupas fanu. Ko mēs zinām par grupu, kas jau ir kļuvusi par leģendu?

Pilnīgi pārbāztajos koncertos Latvijas 1. Rokkafejnīcā Aurora sacēla gaisā ballīti nepajokam, nospēlējot savus labākās dziesmas Fetišists, Sadauzītais bundzinieks un Grūtas dejas ritmā. Reti kurai grupai kopš 1980. gadiem ir izdevies panākt to, ko Aurorai. Arī pēc 20 gadiem grupu aktīvi klausās gan četrdesmitgadnieki, gan jaunieši, zinot no galvas visu dziesmu vārdus.

Jau 6. augustā ar koncertu Latvijas 1. Rokkafejnīcā un rīt, K/N Rīgava Salaspilī noslēgsies Auroras vasaras tūre.

Un tikmēr, gatavojoties, esam apkopojuši 10 interesantus faktus par grupu Aurora.

1. Auroras šodienas sastāvs atšķiras no oriģinālā, kāds tas bija 1980. gadu beigās. Grupai koncertos palīdz pieaicinātie mūziķi Olafs Štrodahs un Andris Leišavnieks-Štālmanis.

 

 

2. Tieši grupas Jumprava jubilejas koncerti bija iemesls tam, kādēļ Aurora apvienojās, lai koncertētu kopā.

 3. Grupas solists Ritvars Dižkačs 1992. gadā devās uz Kanādu un dzīvo tur joprojām.

 4. Dziesma Sadauzītais bundzinieks ir sarakstīta, iespaidojoties no filmas Skārda bungas, kas, savukārt, uzņemta pēc Gintera Grasa romāna motīviem.

 

 

5. Ritvaram Dižkačam un Aigaram Grāveram savulaik bija sava grupa Asociāciju Sektors, un tā skanēja apmēram šādi.

 

 

6. Savas pastāvēšanas laikā Aurora nav ierakstījusi nevienu albumu.

 

 

7. Līdzās tādām grupām kā K. Remonts un Zigzag Aurora bija viena no retajām new wave/indie grupām 1980. gadu beigās, sekojot tādiem pasaules piemēriem kā The Cure, u.c.

 

 

8. Ritvars Dizkačs ikdienā ir saistīts ar vizuālo mākslu, apgleznojot telpu sienas.

 

 

9. Šogad tiks izdots grupas ilgi gaidītais albums - vinila plates formātā.

 

 

10. Daudzām Jumpravas dziesmām tekstu autors ir tieši Ritvars Dižkačs.

 

 

 

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!