Rīgā notiks unikāla akcija - Kafija #ParMuziku. Norēķinies par kafiju ar dziesmu!

Raksta attēls - Rīgā notiks unikāla akcija - Kafija #ParMuziku. Norēķinies par kafiju ar dziesmu! Foto: Ekrānuzņēmums

22.04.2015 / Parmuziku.lv

Jau 23. aprīlī no 13.00 līdz 14.00, Coffee Inn, Kaļķu ielā 28, Pasaules Intelektuālā īpašuma dienas ietvaros notiks unikāla, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības organizēta, akcija - Kafija #parmūziku. Uzzini, kā tajā vari piedalīties arī tu!

Akciju rīko Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) sadarbībā ar online mūzikas žurnālu Parmuziku.lv un kafijas bāru tīklu Coffee Inn. Tās mērķis šoreiz ir pievērst uzmanību intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumiem un mūzikas vērtībai.

Mūzika ir mums apkārt – radio skan mašīnā, darbavietā, ieejot veikalā vai, ēdot pusdienlaika maltīti kafejnīcā. Arī filmas nav iedomājamas bez mūzikas. Tā rada nepieciešamo noskaņu un jebkur, kur mēs dodamies, mūzika dodas mums līdzi. Taču daudz retāk mēs aizdomājamies, cik daudz spēka, resursu un darba šo skaņdarbu radīšanā ir ieguldījuši mūziķi, dziedātāji, dziesmu un mūzikas autori, producenti un citi, kas šajā procesā ir iesaistīti.

Termins intelektuālais īpašums ir attiecināms daudz plašāk, tas sevī ietver ne tikai mūziku, bet arī dzeju, kino, žurnālistiku, mākslu u.c. radošās jomas. Tas ir tiesību kopums, kas rodas cilvēka radošajā darbā, un tā radītajiem ir tiesības uz aizsardzību pret negodīgu konkurenci.

Mūzikālajam darbam ir tāda pat vērtība, kā jebkuram citam darbam, ko cilvēks ir paveicis un par kuru viņš ir tiesīgs saņemt samaksu.

Kafija #ParMuziku akcijas ietvaros apmeklētāju muzikālais izpildījums kalpos kā norēķinu līdzeklis - apmeklētājiem būs iespēja norēķināties par vidējo kafiju, nodziedot vai nodungojot dziesmu. Vienlaikus notikuma vietā dalībniekus atbalstīs profesionāls ģitārists Jānis Bērziņš, nepieciešamības brīdi piespēlējot pavadījumu.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību intelektuālā īpašuma aizsardzībai, jau kopš 2000. gada tiek atzīmēta Pasaules Intelektuālā īpašuma diena, ko tradicionāli atzīmē 26. aprīlī, jo 1970. gadā šajā datumā tika dibināta Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (World Intellectual Property Organization - WIPO).

Šī gada Pasaules Intelektuālā īpašuma dienas fokusā ir mūzika un šīs dienas aktivitātes visā pasaulē vienos sauklis Get up, stand up. For music. jeb tulkojumā uz latviešu valodu Iestājies, iededzies. Par mūziku!. Šī Boba Mārlija un The Wailers pirms aptuveni četrdesmit gadiem radītā dziesma pašlaik ir kļuvusi par patiesu cilvēktiesību jomas aktīvistu himnu.

Šogad Pasaules Intelektuālā īpašuma dienas aktivitātes daudzās valstīs pasaulē tiks aizsāktas jau 23. aprīlī, tādējādi pievēršot sabiedrības uzmanību šim jautājumam ilgākā laika periodā. Arī Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība, solidarizējoties ar citām autortiesību organizācijām, aktivitāšu īstenošanai ir izvēlējusies tieši šo dienu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!