Positivus izziņo jaunas grupas. Kāpēc tās ir vērts redzēt?

Raksta attēls - Positivus izziņo jaunas grupas. Kāpēc tās ir vērts redzēt? Foto: Publicitātes foto

13.04.2015 / Normunds Vucāns

Šodien Positivus festivāls izziņoja kārtējo festivāla papildinājumu astoņu izpildītāju sastāvā. Izpētīsim, kas tie ir un kāpēc viņus būtu vērts redzēt!

East India Youth

Viennozīmīgi galvenais no šodien izziņotajiem papildinājumiem programmai ir East India Youth – 23 gadus vecs brits, kurš nule kā laidis klajā savu otro studijas albumu Culture of Volume. Pirmais disks, Total Strife Forever, tika izdots pašā 2014. gada sākumā un sagādāja dziedātājam Mercury balvas nomināciju. Viņš ir elektroniskās mūzikas dziesminieks, kurš nebaidās skaņdarbus papildināt ar noise un tehno elementiem, drone smagajiem basiem un sintpopa noskaņām, taču tas viss kopumā izklausās ļoti pieejami arī konservatīvākiem klausītājiem. Tā kā Culture of Volume ir interesantāks un daudzveidīgāks par savu priekšgājēju, atļaušos prognozēt, ka šobrīd tas ir galvenais pretendents uz šī gada Mercury balvu, bet East India Youth visdrīzāk lielai daļai apmeklētāju būs festivāla galvenais pārsteigums.

 

Peace

Pirms pāris gadiem britu prese Peace pasludināja par kārtējiem indie mūzikas mesijām, kas viņi, loģiski, nav un nekad arī nebūs. Pēc 2013. gadā izdotā ieraksta In Love izdošanas gandrīz visi gana ātri aizmirsa par kolektīvu, taču ar februārī izdoto Happy People viņi ir šķietami atguvuši iepriekšējās pozīcijas un nu atkal ir starp aktuālākajām Lielbrinānijas indie grupām. Uz cik ilgu, tas jau ir cits jautājums, taču pastāv iespēja, ka šoreiz viņiem izdosies iekrampēties savā vietiņā nedaudz ciešāk, jo ierakstā ir daudz atsauču uz saliniekiem tik mīļajiem deviņdesmitajiem un britpopu. Runājot par koncertu Salacgrīvā, par tā kvalitāti uztraukties nav iemesla, jo mūziķi ir pozitīvi, atraktīvi, mierīgi spējot izdancināt un izklaidēt ikvienu.

 

Vök

Vök ir visas iespējas kļūt par nākamajām superzvaigznēm no Islandes. Viņiem ir tikai 17 gadu, bet jau tagad kolektīvs spēlē ļoti nobriedušu un inteleģentu popmūziku, kam ar gadiem būtu tikai un vienīgi jāuzlabojas. Man personīgi pirmās asociācijas, klausoties šo grupu, radās ar Echosmith, tikai kvalitatīvākiem un nopietnākiem. Jācer, ka viņi festivālā uzstāsies uz kādas no atvērtajām skatuvēm, nevis teltī, un kaut kad pievakarē – ņemot vērā Positivus apkārtni, tas varētu kļūt par satriecoši skaistu pārdzīvojumu.

 

Public Access T.V.

Man liekas, ka ja šodien The Strokes būtu jaunā un daudzsološā rokgrupa, viņi izklausītos tieši tā. Pēdējos gados ne ap vienu Ņujorkas jauno grupu nav bijis tāds troksnis, kā ap šiem jauniešiem, un šoreiz liekas, ka tas ir pamatots. Laikā, kad ģitārmūziku izpildošo kolektīvu skaits jo dienas jo mazinās, Public Access T.V. ir kā svaiga gaisa malks, kas atgriež cerību, ka arī šādu mūziku spēlējot, 2015. gadā iespējams kļūt par augstākajā līmenī populāru blici.

 

Jennie Abrahamson

Es īsti nezinu, ko lai domāju par Dženiju Abrahamsoni – no vienas puses, viņa rada jaukas dziesmas, ir apveltīta ar fantastisku balsi un jau gadiem nopietni darbojas mūzikas biznesā, bet no otras – kas viņu atšķir no pelēkās masas? Protams, triphopā mērcētā popmūzika, kas izklausās ļoti, ļoti ziemeļnieciski ir jauka un forša, pieļauju, ka man pat viņas koncerts patiešām patiks, jo mūzika ir laba, taču salīdzinot ar visiem iepriekš pieminētajiem izpildītājiem, nejūtu nekādu īpašo pazīmi, kuras dēļ Dženijai varētu izdoties aizķerties mūsu atmiņās uz ilgāku laiku.

 

Indiana

Indiana galvenā rota un pazīšanās zīme ir viņas vokāls, kas, vismaz vairākās dziesmās, ir pietiekami unikāls, lai izceltu viņu citu līdzīgu dziedātāju gūzmā. Tiesa – drīzāk viņu izceļ nevis vokāls, bet gan dziedāšanas maniere, kas ir čukstoši-dziedoši-rečetatīva. Izklausās sarežģīti, taču viņu paklausoties tā vairs nešķiet. Visādi citādi – ļoti solīda popmūzika, ko noteikti nav jākaunās klausīties.

 

Tropics

Tropics visdrīzāk piedāvās iespēju klausītājiem jaukas mūzikas pavadījumā nedaudz atvilkt elpu starp citiem koncertiem un nesteidzīgi izdomāt, kas tālāk. Es apšaubu, vai būs daudzi, kas speciāli dosies baudīt tieši viņa priekšnesumu, taču gana kupls skaits būs to, kas, ejot garām, noteikti piestās. Lounge jazz komplektā ar elektroniku – protams, tas nav aizraujošākais sajaukums pasaules vēsturē, taču kvalitatīvs un un baudāms kokteilis mūzikas gardēžiem gan.

 

Rangleklods

Klausoties Rangleklods, brīžiem pārņem sajūta, ka šajā apvienībā solista pienākumus pilda Editors balss Toms Smits (Tom Smith) – tik ļoti līdzīgi viņam izklausās dānis Esbens Andersens (Esben Andersen). Muzikāli šis ir diegzan ierasts sintpopa duets, taču tam ir arī kāds liels pluss – sievietes vokāls, kas lieliski saspēlējas ar Esbena dziedājumu. Kas zīmīgi un svarīgi – neskatoties uz ļoti tumšo skanējumu, mūziķi spēj aizraut arī savos koncertos.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!