8 veidi, kā iepazīt festivālu Tallinn Music Week

Raksta attēls - 8 veidi, kā iepazīt festivālu Tallinn Music Week Foto: flickr.com/photos/tallinnmusicweek/

17.03.2016 / Aiga Leitholde

No 28. marta līdz 3. aprīlim Igaunijā norisināsies pilsētas festivāls Tallinn Music Week, piedāvājot plašu programmu, ko baudīt ausīm un acīm, kā arī izgaršot pavisam burtiski – gardas maltītes vai veldzējoša dzēriena veidā. Festivāla tematiskās programmas piedāvā vismaz 8 veidus, kā interesanti iepazīt Tallinu.

Festivāla tematiskās programmas:

  • 28. marts - 3. aprīlis: TMW Tastes, TMW Talks – festivāla ietvaros savu ēdienkarti prezentēs 24 Tallinas ēstuves, tajā skaitā gardēžu novērtētais, vadošais tradicionālās Eiropas virtuves restorāns Gloria, novatoriskais restorāns Von Krahli Aed, kokteiļu un mūzikas bārs August, japāņu kafejnīca Tokumaru un citas vietas. Tallinas kafejnīcā programmas TMW Talks ietvaros viesus izklaidēs arī tematiskās diskusijas, atvērtās intervijas un muzikāli priekšnesumi.
  • 31.marts - 2. aprīlis: Galvenā festivāla programma notiek Tallinas mūzikas klubos, teātros un citās sabiedriski aktīvās vietās. Šīs programmas ietvaros uzstāsies 237 mākslinieki no 33 valstīm. Tallinn Music Week festivāla programmu veido muzikālo stilu mikslis. Piemēram, Svētā Nikolaja baznīcā uzstāsies Igaunijas baroka mākslinieks Corelli Consort, kamerkoris Collegium Musicale un stīgu kvartets no pasaulslavenās Järvi mūziķu dinastijas Järvi Instrumentalists. Savukārt Seaplane Harbour's jūras muzejā skanēs reivs. Tallinas koncertvietām ir sena vēsture, kā arī savdabīgs izskats. Piemēram, festivāla atklāšana, kurā uzstāsies arī Shipsea, notiks industriālas celtnes Kultuurikatel trijos stāvos ceturtdienā, 31. martā. Latviešu mūziķu uzstāsanās laiku meklē šeit. Īpašus koncertus piedāvās arī festivāli Flow, Tuska un Positivus.  Atsevišķās koncertu biļetes var iegādāties Estonian Piletilevi.
  • 1. - 2. aprīlis: Design Market, Tallinn Craft Beer Weekend - Dizaineru radīto lietu tirgus norisināsies pilsētas radošo uzņēmum inkubatora mājvietā Kultuurikatel. Kopā piedalīsies 100 zīmolu dizaineri, galvenokārt no Igaunijas, taču būs arī viesi no Latvijas, Lietuvas, Somijas un Zviedrijas. Savukārt Tallinn Craft Beer Weekend norisināsies radošajā kvartālā Telliskivi Creative City, kopā pulcējot labākās Igaunijas alus darītavas. Uz šo pasākumu būs jāiegādājas atsevišķa biļete.
  • 1. - 2. aprīlis: TMW mūzikas industrijas konference piedāvā diskusiju paneļus un labu atmosfēru kontaktu veidošanai. Šoreiz konferences ietvaros notiks arī forums Creativity for Change Forum, kopā pulcējot dažādu sfēru radošos prātus, lai kopā meklētu risinājumu, kā ar radošumu izmantot sabiedrības labā, veicinot toleranci, vienlīdzību, atbildības sajūtu. Lai apmeklētu konferenci, būs nepieciešama delegāta pase.

Noderīgas detaļas ceļojuma organizēšanai

Tallinn Music Week sadarbības partneris ir viesnīca Nordic Hotel Forum, kas festivāla dalībniekiem piedāvā atlaides. Tāpat Tallinā naktsmājas var atrast, izmantojot airBnB.com. Šādā gadījumā jāliek aiz auss, ka pilsētā sabiedriskais transports strādā līdz plkst. 24. Uz Tallinu var doties arī ar autobusu - festivāla pases īpašniekiem iespēja saņemt atlaides Lux Express biļetei.

TMW festivāla biļetes ir pieejamas Tallinn Music Week mājaslapā par 50 euro līdz 21. martam: http://tmw.ee/store/festival-pass. Festivāla aproces varēs apmainīt Viru Keskus tirdzniecības centrā, Nordic Hotel Forum un Dizaina, Arhitektūras kafejnīcā esošajos informācijas punktos. Festivāla pase nodrošinās atlaides arī TMW Tase restorānu programmas ietvaros, vai tas nav gardi?

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!