Parazīti, sindikāti un basisti. 5 aktuāli mūziķi no Lietuvas

Raksta attēls - Parazīti, sindikāti un basisti. 5 aktuāli mūziķi no Lietuvas

08.05.2015 / Normunds Vucāns

Šodien ar koncertu Omas briljanta istabā savu otro albumu Puzzleman Latvijā prezentēs lietuviešu dziesminieks Markas Palubenka. Tam par godu piedāvājam iepazīties ar Marka un vēl četru lietuviešu mākslinieku mūziku, kas šobrīd ir starp aktuālākajiem izpildītājiem savā valstī.

Markas Palubenka

Palubenka savā mūzikā apkopo folkmūzikas, elektronikas un eksperimentālās mūzikas elementus, iemiesojot sevī tās pašas īpašības, ko citi modernie dziesminieki, kuriem, ģitāras vietā, par mūzikas pamatu ir kļuvuši elektroniskie bīti. Savulaik viņš ierakstīja arī dziesmu kopā ar Astro’n’out un iesildīja viņu vairākus viņu koncertus Rīgā.

 

Alina Orlova

Nereti saukta arī par lietuviešu Regīnu Spektori (Regina Spektor), Alīna Orlova ir pašlaik spilgtākā sieviešu kārtas izpildītāja savā valstī. Dziedātāju jau izcēlām, atskatoties uz pieredzēto Tallinn Music Week, kā ietvaros viņa izcēlās ar vienu no viskvalitatīvākajiem koncertiem, un mūziķi jāatzīmē arī pētot mūsu dienvidu kaimiņu šī brīža svarīgākos mūziķus, jo tik talantīgi dziesmu autori, kas apveltīti ar tik spilgtām balsīm dzimst ne katru gadu.

 

Garbanotas Bosistas

Šis psihodēliskā roka kvartets šogad būs vienīgie lietuviešu izpildītāji, kas valsti pārstāvēs festivālā The Great Escape Braitonā, no kā ekskluzīvas reportāžas būs pieejamas Parmuziku.lv. Gluži kā no sešdesmitajiem izkāpuši, Garbanotas Bosistas mūzikā ir dzirdams tikai miers, mīlestība un tīrs rokenrola gars, labākajās žanra tradīcijās.

 

Golden Parazyth

Arī elektroniskās mūzikas skatuve kaimiņos ir gana labi attīstīta, un tās vienas no spilgtākajām sejām ir šis dīdžeju duets. Golden Parazyth firmas zīme ir darbība visos elektronikas žanros – sākot no skaņdarbiem, kas ir gandrīz vai popmūzika, turpinot ar indie roka vai rokenrola estētiku, un beidzot ar dabstepu un līdzīgiem žanriem.

 

G&G Sindikatas

Hiphops ierasti ir viens no lokālākajiem žanriem, par kuru ārpus attiecīgās valsts robežām ir zināms visai maz, un iespējams tieši tāpēc Latvijā ļoti mazpazīstami ir G&G Sindikatas, kas savā valstī ir lielas superzvaigznes. Viņi regulāri ir hedlaineri festivālos, uzstājas radio un televīzijā un kopumā ir starp valsts atzītākajiem izpildītājiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!