Klāss Vāvere iesaka labākos latviešu mūzikas albumus

Raksta attēls - Klāss Vāvere iesaka labākos latviešu mūzikas albumus Foto no personīgā arhīva

05.07.2016

Ir cilvēki, kuriem patīk mūzika. Ir cilvēki, kuri mīl mūziku. Un ir tādi cilvēki kā Klāss Vāvere, kuri izdzīvo mūziku. Lai arī pats nav tos radījis, Klāss spēj izrakties līdz viņam tīkamo skaņdarbu kodolam un pastāstīt par to citiem. It īpaši, ja runa ir par laika pārbaudītu, nobriedušu mākslinieku daiļradi un attiecīgi albumiem, kuriem piestāv apzīmējums “klasiski”.

Lūdzām Klāsam izcelt no viņa apjomīgā muzikālo dainu skapja piecus labākos pašmāju mūzikas albumus. Bijām gatavi sagaidīt atbildi, ka tas taču nav iespējams, bet Klāss tika galā pat apbrīnojami veikli! 

1. Raimonds Pauls “Raimonds Pauls”

Tā ir dzeltensarkanā plate. Dainas Avotiņas cikla dēļ, protams. Latviešu progroks ar Noru un Viktoru! Un “Dzejnieka mīlasvārdi”, “Varbūt”, “Kurzeme”, “Lana” plates otrā pusē! Latviešu šlāgeris kādreiz ir bijis gudrs, elegants un nemaz ne šlāgeris.

YouTube

2. Menuets “Dzeguzes balss”

Imanta Kalniņa dziesmas. Daudz kam var piesieties (spēlē skolnieciski, noproducēts un nomāsterēts vāji, izklausās gaudeni), bet latvietim, kurš audzis septiņdesmito un agrīno astoņdesmito gadu Latvijā, te nav variantu. Tādi mēs esam – smagnēji, naivi, romantiski, sevī iegrimuši, citiem ne pārāk saprotami un traki skaisti.

YouTube

3. Dzeltenie pastnieki “Depresīvā pilsēta”

Tikpat labi tas varētu būt jebkurš cits “Pastnieku” albums. Prieks, svaigums, azarts, oriģinalitāte – lietas, kuru pietrūkst ne jau tikai latviešu mūzikā vien – te ir pa pilnam. Turklāt tas nav nekāds idiota prieks – viņu mūzikā tas vienmēr labi sadzīvo ar melanholisko dimensiju. Un vēlīnajos albumos šī kombinācija ir īpaši izsmalcināta.

YouTube

4. AlisP “Alis iet pastaigāt”

Joprojām labākais latviešu dziesminieku / roka / blūzroka albums. Izjūtas, stila izpratnes un skanējuma ziņā. Un tās dziesmas! Gundars joprojām ir viens no labākajiem dziesmu autoriem un vokālistiem.

YouTube

5. Pērkons “Mākslas darbi / Zibens pa dibenu”

Spēriens manas paaudzes pakrūtē. Šausmīgi uzmundrinošs spēriens. 1981. gadā, 17 gadu vecumā redzēju “Pērkona” koncertu. Nosaukums “Pērkons” vēl nebija spēkā, bet viņi jau spēlēja daudzas no šīm dziesmām. Viens no manas dzīves pavērsiena punktiem.

YouTube

Vēl daži labi kandidāti: Jauns Mēness “100 + 1 vēlēšanās” un “Garastāvoklis”, Hospitāļu iela “Pilnmēness” un “Nav centrs”, Haralds Sīmanis “Starp divām gaismām”, Ieva Akuratere “Spogulis”, K. Remonts “Melnraksti”, Ingus Baušķenieks “Mājas dzīve” un “Klusais okeāns”, Imants Kalniņš un Ainars Mielavs “Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet”, Kaspars Dimiters “Krusta skola”, Līvi “Kurzemei – saules ceļš” (dziesmu dēļ arī “Iedomu pilsēta”, diemžēl ieraksta tehniskā kvalitāte ir tālu no vēlamās; līdzīgi ir ar abām “Sīpolu” platēm) un droši vien vēl visādas lietas, kas šobrīd nav prātā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!