Albumā "Gadalaiki. Rudens. Saksofons" Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un Laura Reinika dziesmas iegūst jaunu skanējumu

Raksta attēls - Albumā "Gadalaiki. Rudens. Saksofons" Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un Laura Reinika dziesmas iegūst jaunu skanējumu Publicitātes foto

27.09.2017 / Parmuziku.lv

Šonedēļ noslēdzas latviešu instrumentālās mūzikas albumu sērijas "Gadalaiki" gadu ilgušais maratons, jo nācis klajā šīs sērijas noslēdzošais albums.

Albumu ieskaņojis saksofonists Zintis Žvarts, sadarbībā ar producentiem Artūru Palkeviču un Gaiti Lazdānu.

Sērijas idejas autors un izpildproducents Guntars Račs:

Ideja ir ļoti vienkārša. Man nav nekādu šaubu, ka latviešu komponētās melodijas ir konvertējamas visā pasaulē. Viss ir atkarīgs no valodas un izteiksmes līdzekļiem. Šajā gadījumā ir visā pasaulē visiem labi saprotamas melodijas, kā arī iemīļoti instrumenti – klavieres, ģitāra, stīgas un tagad arī saksofons. Domāju, ka šis lieliskās melodijas patiks klausītājiem kā Rīgā, tā Honkongā, Maskavā vai Ņujorkā.

Par ierakstu kvalitāti atzinīgi izteicies arī Maestro Raimonds Pauls, kurš ir visvairāk pārstāvētais melodiju autors visā sērijā.

Jaunajā albumā būs iekļauti pavisam 12 skaņdarbi, no kuriem lielākā daļa, līdz šim bija pazīstami kā dziesmas:

Ilgais ceļš kāpās (tēma no k/f) - Raimonds Pauls

Sirds sadeg neparasti – Lauris Reiniks

Dūdieviņš – Imants Kalniņš

Nenāciet klāt man rudenī – Raimonds Pauls

Kā senā dziesmā (Nāk rudentiņš) – Raimonds Pauls

Rudens ogle – Raimonds Pauls

Pēc lietus – Aigars Krēsla

Sapņu pārdevējs – Mārtiņš Freimanis

Vakara vējā – Zigfrīds Muktupāvels

Tik un tā – Uldis Stabulnieks

Ozolam – Ainars Virga

Dievs tevi mīl – Artūrs Palkevičs

Visiem četriem “Gadalaiki” albumiem izmantotas, īpaši sērijai gleznoti mākslinieces Līgas Ķempes darbi. Sērijas dizainu veidojis mākslinieks Artūrs Tigulis.

Tāpat ir pieejami albumi “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”, kuru ierakstījis pianists Normunds Kalniņš, albums “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra”, kuru meistarīgi ieskaņojis ģitārists Rihards Lībietis, kā arī albums “Gadalaiki. Vasara. Stīgas”, kuru Normunda Kalniņa vadībā, ieskaņojuši, īpaši ierakstam izveidots stīgu ansamblis no Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem kopā ar pavadošo grupu. Visi albumi pieejami iTUNES un Spotify.

Sērijas CD albumi pieejami mūzikas veikalos un pasūtāmi šeit: "Ziema. Klavieres", "Pavasaris. Ģitāra", "Vasara. Stīgas".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!