Jānis Bukovskis: Mēs esam laimīgi cilvēki!

Raksta attēls - Jānis Bukovskis: Mēs esam laimīgi cilvēki!

15.10.2015 / Aiga Leitholde

Latvian Blues Band - viena no Eiropas labākajām blūza grupām, viena no aktīvāk koncertējošākām Latvijas grupām, šajā rudenī atzīmē 15 gadu pastāvēšanu. Sarunā ar grupas līderi Jāni Bukovski par koncertu plānošanu un pamatnosacījumiem grupas ilgai pastāvēšanai.

Latvian Bules Band 2015. gads ir ļoti produktīvs. Janvārī grupa atgriezās ASV, Menfisā, kur tika uzņēmta ar ovācijām. Biežāk doties ASV traucē attālums, kas sastāda lielas ceļa izmaksas, kā arī striktās prasības - lai uzstātos festivālā, ir jānoformē darba vīza. Uz brīdi atgriežoties Latvijā, mūziķi jau atkal devās ceļā, lai koncertētu Ēģiptē, Dānijā, Norvēģijā, Austrijā, Nīderlandē, Šveicē, Itālijā.

Uz koncertvietām lidojām un arī braucām ar savu tūres busiņu. Sešiem cilvēkiem apmaksāt lidmašīnas biļetes ir dārgi, to var atļauties Skandināvijas valstis un lielbudžeta festivāli. Tāpēc izdevīgāk ir braukt pašiem. Varam plānot loģistiku un nospēlēt vairāk koncertu.

stāsta Jānis Bukovskis, pieminot, ka nekur nav tik labi, kā mājās!

Oktobrī Latvian Bules Band koncertēs arī mājās - 17. oktobrī Ropažos, 22. oktobrī Valmierā, 23. oktobrī Liepājā, 28. un 29. oktobrī Rīgā.

Savu jubilejas koncertu ietvaros grupa uzstāsies lielākā sastāvā kopā ar pūtējiem Jocker Horns un ar hammond B-3 ērģeļu virtuozu Rafaelu Resnigu (Raphael Wressnig). Protams, netrūks arī muzikālu pārsteigumu.

Kas jūs 15 gadus notur kopā?

Mūs kopā tur darbaspars un mūzika. Koncertvietas mainās, jaunas dziesmas nāk klāt repertuāram, un rutīna nav iestājusies. Mēs stingri neturamies pie vienas stilistikas. Kad vēlmies, uzspēlējam arī popu un roku. Taču, galvenais, esam laimīgi cilvēki, kas dara to, kas patīk. Un arī maizi varam ar sev mīļu darbu nodrošināt – kur vēl labāk?!

Ko, atskatoties uz grupas pirmsākumiem, Tu vari ieteikt jaunajiem?

Šis ceļš ir kalts ar āmuriņu! Latvian Blues Band pašos pirmsākumos mums nedēļā bija trīs mēģinājumi un tad vēl piektdienā un sestdienā koncerti. Un šādi mēs turpinājām daudzu gadu garumā. Neesam mēs dzimuši Amerikā, tāpēc blūza nianses mums bija jāmācās un jāslīpē, lai cilvēki vēlāk varētu jautāt – kā jūs tik labi saspēlējaties? Neviens jau nezina to rūgto un sūro darbu, kas ir tam visam apakšā. Pirmajos Latvian Blues Band pastāvēšanas gados tālāk par Lietuvu spēlēt netikām. Galvenais - būt pacietīgam. Ja strādāsi, panākumi sekos darbam. Protams, iestājas apsīkuma posmi. Šobrīd mums apsīkuma posmi mēdz iestāties pēc tūrēm, kad kopā vienā busā esam pavadījuši trīs nedēļas. Tāpēc svarīgi, lai grupā valda laba saprašanās ne vien profesionālajā ziņā, bet tīri sadzīviski, līdzīgi kā ģimenē, un tas motivē strādāšanai.

Novembī Vecrīgā durvis vērs amerikāņu restorāns - klubs MOONShine, kur klausītājiem būs iespēja dzirdēt Latvian Blues Band un citus blūza un rokabilija izpildītājus, tostarp no ASV. Paralēli koncertiem Latvian Blues Band raksata albumu, kura relīze plānota 2016. gada martā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!