Rokkafejnīcā svētdienās skanēs blūzs

Raksta attēls - Rokkafejnīcā svētdienās skanēs blūzs Ekrānšāviņš no video

17.09.2018 / Parmuziku.lv

Latvijas 1. rokkafejnīca Vecrīgā turpina piedāvāt kvalitatīvu un neparastu blūza mākslinieku koncertus. Pasākumu sērijā “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” 30. septembrī Mārstaļu ielā 2/4 uzstāsies lieliski Ņūorleānas blūza pārstāvji – Johnny Sansone un John Fohl.

Johnny Sansone dzimis un audzis Ņūdžersijā, taču jau kopš 1990. gada pārstāv Ņūorleānas blūza skatuvi. Viņš guvis panākumus Amerikas un arī Eiropas blūza auditorijā gan kā dziedātājs un dziesmu autors, gan kā mutes harmoniku, akordeona un ģitāras spēlētājs. Sansone vienmēr bijis pilna laika mūziķis un ieguvis ne vienu vien mūzikas apbalvojumu, ieskaitot prestižo “Blues Music Award”, ko pasniedz Memfisas Blūza fonds.

Viņš ierakstījis 13 soloalbumus un piedalījies daudzos kolēģu ierakstos. Džonija jaunākais albums “Hopeland” tika izdots šā gada aprīlī un bija vislabāk pārdotā plate tradīcijām bagātajā Ņūorleānas “Jazz and Heritage” festivālā. Turklāt albumā dzirdama tikai un vienīgi paša Johnny Sansone mūzika, kas tiek izpildīta kopā ar grupas “North Mississippi Allstars” ģitāristu un vokālistu Luther Dickinson, viņa brāli, grupas biedru un bundzinieku Cody Dickinson, kā arī ar grupas “Voice of the Wetlands” ģitāristu un vokālistu Anders Osborne, kurš ir arī albuma producents. Albuma skaņas inženiere ir vairākas “Grammy” balvas saņēmusī Trina Shoemaker.

Rīgā Sansone gan uzstāsies kopā ar vēl vienu jau ierasto cīņubiedru John Fohl, kurš pats ir gan lielisks dziedātājs un dziesmu autors, gan ģitārists. Abi mēdz itin bieži kopā uzspēlēt Luiziānas blūzu, piejaucējot tam klāt arī šim ASV štatam raksturīgās boogie, zydeco un cajun mūzikas ietekmes. Arī John Fohl jau kopš deviņdesmitajiem gadiem ir pilna laika mūziķis, kurš piedalījies vairāk kā 100 albumu ierakstos. Viņa kā solomākslinieka jaunākais albums “Hands On You” nāca klajā pērn. Džons arī vairākus gadus devies tūrē kopā ar pasaulslaveno Dr. John, kā arī spēlējis ar daudziem citiem populāriem mūziķiem kā, piemēram, Bo Diddley un, tātad, arī Johnny Sansone. Abi kopā koncertējuši jau daudzās pasaules valstīs un tikuši labi uzņemti arī lielākajos blūza festivālos Eiropā.

Johnny Sansone savā biogrāfijā vēl var lepoties ar faktu, ka savulaik 14 gadu vecumā uzspēlējis kopā ar leģendāro Honeyboy Edwards, kurš vēl nesen – 2009. gadā – bija pēdējais pasaules tūrēs koncertējošais Misisipi blūzmenis, kuram tobrīd bija jau 96 gadi... Savas karjeras laikā Džonijs uzstājies kopā ar vēl daudziem izciliem mūziķiem, tajā skaitā ar ne mazāk leģendāro John Lee Hooker, kā arī ar grupu “Grateful Dead” un “The Allman Brothers Band” dalībniekiem. Sansone uztur arī ciešas saites ar kolorītajiem Mardi Gras indiāņiem un ir koncertējis kopā ar Zelta ērgļu cilts Lielo Bosu – dziedātāju un perkusionistu Monk Bodreaux. Visu šo sadarbību atskaņas jūtamas arī Johnny Sansone daiļradē un nav šaubu, ka Rīgas koncertā sagaidīsim ne vienu vien pārsteigumu. It īpaši ņemot vērā, ka gan Džonijs, gan Džons Latvijā uzstāsies pirmoreiz un paši ar nepacietību gaida šo koncertu.

Mūziķiem un citiem interesentiem koncerta dienā pulksten 16 būs iespēja apmeklēt arī abu mūziķu bezmaksas meistarklasi, kas notiks turpat Rokkafejnīcā.

Pasākumu sērija “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” (“Sundays Blues Festival at Rock Cafe”) aizsākās 2017. gada pavasarī un ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu cikla viens no mērķiem ir dot iespēju visplašākajai klausītāju auditorijai regulāri apmeklēt spožu ārzemju un pašmāju mūziķu koncertus mājīgajā Reiterna nama atmosfērā, kur ir tehniski izcili aprīkota skatuve ar lielisku redzamību no jebkuras vietas zālē.

Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā, Talsu tipogrāfija un “Radio SWH”.

Koncerta sākums pulksten 18. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai bilesuparadize.lv. Iepriekšpārdošanā to cena ir EUR 8, pasākuma dienā Rokkafejnīcā – EUR 12. Galdiņu rezervēšana – vai 26678555. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!