Gin GA: Rīgā spēlēsim visas savas labākās dziesmas

Raksta attēls - Gin GA: Rīgā spēlēsim visas savas labākās dziesmas Foto: Publicitātes foto

21.05.2015 / Normunds Vucāns

Jau rītvakar Latvijas 1. Rokkafejnīcā pirmo reizi Latvijā viesosies viena no pašlaik perspektīvākajām Austrijas rokgrupām Gin GA. Pirms koncerta sazvanījos ar grupas līderi Aleksu Konrādu (Alex Konrad), lai parunātu par gaidāmo koncertu. Interesanti, ka saruna notika veikala IKEA stāvlaukumā – dziedātājs bija aizbraucis pēc jaunām mēbelēm savai mājai.

- Man liekas, ka šī varētu būt pirmā reize, kad intervēju kādu, kurš atrodas veikala stāvlaukumā. Vai arī tev šī ir viena no dīvainākajām vietām, kur esi intervēts?

Viennozīmīgi. Nekad neesmu ticis intervēts ne savā māšīnā, ne pie veikala, un liekas, ka arī ne ārpus kāda kluba, kafejnīcas vai koncerta norises vietas. Tā kā man pašam ir ļoti jautri un interesanti!

- Mēs patiesībā jau esam vienreiz runājuši, tas notika pēc jūsu koncerta 2014. gada Tallinn Music Week. Vai atceries to koncertu un festivālu kopumā?

Jā! Mēs toreiz satikāmies pēc soundčeka, vai ne? Pašu koncertu arī atceros lieliski, publika bija ļoti atsaucīga un forša, mūs lieliski uzņēma. Liekas, ka vienīgais mīnuss toreiz bija tāds, ka kluba beksteidža izmērs bija apmēram metrs reiz metrs, kur vajadzēja iespiesties mums četriem, daļai mūsu instrumentu, menedžerim, turklāt telpā bija arī kaut kādi citi mūziķi. Toreiz visi grupā sajutām ļoti lielu tuvību viens ar otru! [smejas]

- Toreiz man likās, ka jūs izklausieties ļoti līdzīgi Bloc Party, kaut gan ierakstā šīs grupas ietekmes tikpat kā nejūt. Kā tev pašam šķiet, vai tas ir atbilstošs salīdzinājums?

Ja godīgi, tiešām nezinu. Es esmu dzirdējis šīs grupas nosaukumu, bet tas arī viss, tiešām man nav ne jausmas, pat ko viņi spēlē. Es vispār ļoti maz klausos mūziku un nezinu patiešām daudzus izpildītājus.

- Kas tad ir tās dažas lietas, ko zini, kādus mūziķus klausies?

Dažādas ļoti dīvainas lietas. Man tiešām patīk viduslaiku tautas mūzika, esmu iegādājies vairākas plates ar tādām lietām. Šādu mūziku pamatā klausos mājās, kad esmu mājās. Vēl esmu ļoti iecienījis arī dažādus balkānu izpildītājus no trīsdesmitajiem un četrdesmitajiem gadiem.

- Kā pie kaut kā tāda nonāci? Man liekas, ka šī nav tā mūzika, ko cilvēki parasti atrod.

Es pats esmu no Bratislavas, mani vecvecāki dzīvoja Slovākijas laukos, pie kādas senas pils. Tur atrodas milzīgs klosteris, kurā atrodas arī bibliotēka, kurā bērnībā daudz uzturējos. Tur bija daudz šādu senu slovāku mūzikas ierakstu. Tās ir aptuveni tūkstoš gadus vecas dziesmas un skaņdarbi, kas pamatā ir ierakstīti platēs un lentēs aptuveni trīsdesmitajos gados. Tas pilnībā atšķīrās no visa tā, ko iepriekš pazinu kā mūziku. Pat nezinu, kāpēc, bet liekas, ka tā ir mana mūzika, mani tā no visas sirds iedvesmo, kaut gan pats spēlēju ko diametrāli pretēju.

- Jau rīt pirmo reizi spēlēsiet Rīgā. Ko cilvēkiem vajadzētu gaidīt no jūsu koncerta?

Mēs vienmēr esam ļoti enerģiski, cenšamies izlikt sevi visu uz skatuves, un cilvēkiem dot maksimālo, ko spējam. Ir svarīgi, lai koncertā katrs apmeklētājs jūtas īpašs, iesaistīts, lai notiek mijiedarbība ar publiku, jo tieši viņu dēļ vispār varam darīt to, ko daram. Tās nav tikai tukšas frāzes, jo man pašam ir ļoti svarīgi, lai cilvēki ir apmierināti ar to, ko redz. Un tad jau varam cerēt, ka kādam arī patiešām iepatiksies Gin GA.

- Cik zinu, pašlaik ierakstiet arī savu jauno albumu. Kā šis process iet uz priekšu?

Lieliski! Pagaidām gan vēl pieslīpējam dziesmu skices un skanējumu, es teiktu, ka kādi 80% gabalu jau ir gatavi rakstīšanai. Patiesībā tagad izbraukāsim nākamos koncertus, un jau jūnija sākumā ir paredzēts doties studijā, un tur sākt strādāt pie diska. Vasarā gan vēl uzspēlēsim dažos festivālos, tā kā pilnībā nodoties ierakstiem varēs pēc tam. Ļoti ceru, ka vēl šogad paspēsim publicēt albumu.

- Kā tu to salīdzinātu ar iepriekšējo disku Yes/No?

Šis noteikti daudz vairāk būs visas grupas ieraksts, kopdarbs. Vismaz man tā šķiet. Ja iepriekš pārsvarā dziesmas rakstīju un interpretēju pats pēc savām izjūtām, tad šoreiz visi strādājām kopā, mēģinājām dažādas lietas, eksperimentējām, domājām. Tas ir patiešām aizraujoši un jauna pieredze mums kā grupai.

- Vai Rīgā spēlēsiet arī kādas jaunās dziesmas?

Nē, tik ļoti gatavas tās vēl nav un negribas arī riskēt. Rīgā spēlēsim visu to, mūsuprāt, labāko, ko esam līdz šim radījuši, un kas ir vislabāk atstrādāts iepriekšējos koncertos. Gribam būt tiešām pārliecinoši, tāpēc nav ko lieki riskēt.

- Vai uzstājoties kādā vietā pirmo reizi, kaut kā īpaši gatavojieties koncertam?

Nekādas īpašas gatavošanās nav, vienīgais, ko cenšamies uzzināt, ir katras vietas klausītāju galvenie paradumi. Cik viņi ir aktīvi, vai vēlas iesaistīties komunikācijā un tā. Esam jau salīdzinoši pieredzējusi grupa, braucam uz Rīgu ar vairāk nekā 150 koncertu pieredzi, līdz ar to diezgan daudz kas jau ir izstrādājies par teju vai rutīnu. Domāju, ka galvenais ir mums pašiem būt labā noskaņojumā, jautriem un rotaļīgiem, un tad jau arī bez problēmām varēsim uzstāties pārliecinoši!

- Vai ir kas tāds, ko publika var darīt, lai jūs būtu priecīgi un rotaļīgi?

Galvenais, lai viņi tur vispār ir, tas ir vienīgais, kas ir patiešām svarīgi. Ja cilvēku ir prietiekami daudz, koncertēt kļūst nesalīdzināmi vieglāk, uzreiz ir cits mobilitātes līmenis un viss vienmēr izdodas tieši tā, kā gribās! Uz to arī ceram šoreiz!

_________________________________________________________________________________________________________

Gin GA koncerts Latvijas 1. Rokkafejnīcā notiks 22. maijā pulksten 22.30. Ieeja bez maksas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!