Industrijas Ziņas

Astoņi faktori, kas vieno Latviju un Glastonberijas festivālu

Raksta attēls - Astoņi faktori, kas vieno Latviju un Glastonberijas festivālu Foto: Publicitātes foto

15.04.2015 / Normunds Vucāns

Turklāt tik daudzi faktori mūs vieno tikai 2015. gada kontekstā vien!

Vakar kļuva zināmi pirmie vārdi, kas šogad uzstāsies Glastonberijas festivālā. Ir zināmi divi no trim hedlaineriem (Foo Fighters un Kanje Vests (Kanye West)), tāpat arī virkne citu ievērojamāko mūziķu, tostarp Florence & The Machine, Farels Vilijamss (Pharrell Williams), Alt-J, Motorhead un daudzi citi. Līdzīgi kā citus gadus, arī šoreiz programmā neizpaliks arī mūziķi, kas vai nu jau ir viesojušies Latvijā kaut kad senāk, vai arī darīs to šovasar, tāpēc piedāvājam ieskatu, kuri astoņi mūsu zemi redzējušie mākslinieku dziedās arī Glastonberijā!

Charli XCX

Kaut gan šī dāma ir visjaunākā no astotnieka, tieši Charli XCX Latvijā ir viesojusies visbiežāk - nu jau divreiz, turklāt jūlijā Positivus ietvaros būs trešā reize. 

Future Islands

Kā gan lai aizmirst grupas solista Semjuela Heringa (Samuel Herring) enerģiskos deju soļus uz Positivus skatuves pērn, kad Future Islands bija otrās skatuves hedlaineri?

Jamie XX

Kaut gan The XX muzikālā sirds un dvēsele Jamie XX Latvijā ir viesojies tikai ar savu grupu 2013. gada Positivus, nevis kā solo mākslinieks, tas tāpat skaitās, vai ne?

Jungle

Latvijas pirmo tikšanos ar Jungle mēs vēl tikai gaidām, bet jūlijs ir tuvāk, nekā varētu domāt!

Marks Ronsons

Marks Ronsons (Mark Ronson) Latvijā pabija 2011. gada Positivus ietvaros, kad tūrēja kopā ar savu Business Intl. kolektīvu.

Peace

Pirms divām dienām uzzinājām, ka arī Peace šogad redzēsim vaigā, un joprojām priecājamies!

Suede

Iespējams, daudziem tas ir piemirsies, taču 2002. gadā Suede uzstājās Jūrmalā, savukārt 2007. gada Positivus muzicēja grupas solists Brets Andersons (Brett Anderson).

The Vaccines

Arī britu jaunās paaudzes rokmūziķi The Vaccines nav metuši līkumu Positivus - tur viņi bija redzami 2012. gadā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!