Industrijas Ziņas

5 lipīgas pašmāju hip hopa dziesmas

Raksta attēls - 5 lipīgas pašmāju hip hopa dziesmas

04.06.2015 / Inese Grīnberga

Vai ir gadījies, skatoties pa braucoša transportlīdzekļa logu, pie sevis skaitīt stabus un kokus, kādu rajonu sajust no sirds un klubā stampāt grīdu līdz pat rītam? Parmuziku.lv piedāvā piecas pašmāju hip hopa izpildītāju lipīgās dziesmas.

 

Stabs, stabs, koks, koks

Gustavo (tagad Arstarulsmirus) savulaik radīja daudzas tautā iecienītas dziesmas. Vairākas frāzes vēl aizvien dzīvo klausītāju prātos, viena no atmiņā paliekošākajām dziesmām noteikti ir arī Pluss/Mīnuss.

 

Mailītes murdā, kad trāpās

Dzīvespriecīgais stāstnieks R-Viss (Ervīns Apinis) sadarbībā ar Gustavo un Dj Monsta reiz radīja dziesmu Mailītes, kas ieguva plašu klausītāju un līdzi dungotāju pūli.

 

Stampā, stampā grīdu

Gacho daiļradē bijuši vairāki posmi, taču viens no pamanāmākajiem ir pēdējos gados Spēka tūrēs atrādītais. To vidū arī Vislatvijas deju grīdu stampātāju himna, kuras tapšanā piedalījusies arī Agnese Rakovska (Triānas Parks).

 

Vai tu kačā karmu?

Hip hop mākslinieks Edavārdi kļuva plašāk atpazīstams ar savu relīzi Kačā karmu, kas ar sociāli atbildīgiem un uz labiem darbiem aicinošiem tekstiem, pāršalca esošos un jaunos klausītājus.

 

No sirds un rajona!

Reperis Ozols bija, ir un noteikti turpinās būt par vienu no zināmākajiem pašmāju hip hopa māksliniekiem, kura vairāki teksti jau folklorizējušies un tiek lietoti dažādās sadzīves situācijās.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!