Kā rīkoties, ja publiskajā telpā vēlies atskaņot Spotify?

Raksta attēls -  Kā rīkoties, ja publiskajā telpā vēlies atskaņot Spotify?

21.08.2015 / Parmuziku.lv

Mūzikas ierakstu straumēšanas vietnes visā pasaulē kļūst arvien populārākas, un tās tiek izmantotas gan, lai aizstātu CD un citus ierakstus, kā arī, lai ērti atskaņotu dažādus dziesmu sarakstus.

Dažādās kafejnīcās, bāros un veikalos jau šobrīd tādi servisi kā Spotify tiek izmantoti bieži, jo tas ir ērti: mūzikas ierakstus nav jāmaina pat vairākas stundas, vietne dod iespēju atskaņot līdzīgu žanru dziesmas, radot attiecīgajā telpā nepieciešamo noskaņu, utml.

 

Ja esi kafejnīcas, bāra, veikala, restorāna, biroja u.c. uzņēmumu telpas īpašnieks, kurš tajā vēlas atskaņot Spotify straumēšanas vietnē pieejamo mūziku, tev ir jāizņem ierakstu atskaņošanas atļauja Latvijas Izpildītāju un producentu apvienībā.
Kādēļ ir nepieciešams to darīt?Par atskaņotajiem ierakstiem dažādās publiskajās telpās, tostarp kafejnīcās, bāros, sporta preču veikalos, aerobikas nodarbībās u.c. mūziķi saņem atlīdzību. Tā tiek saņemta gan par izmantotato mūziku CD, vinila un citu nesējo formātos, gan par straumētajiem ierakstiem tādās vietnēs kā Spotify, Deezer, u.c.Kā izņemt LaIPA atļauju?1.Iepazīsties ar LaIPA līgumu par maksājamo atlīdzību izpildītājiem un ierakstu fonogrammu producentiem šeit.2.Uzdod sev interesējošos jautājumus, sūtot tos uz : vai arī, dodoties uz konsultāciju klātienē. Par LaIPA darba laiku un kontaktinformāciju vairāk uzzini šeit.


3.Par mūzikas ierakstu atskaņošanas tarifiem katram konkrētajam uzņēmumam vairāk uzzini šajā tabulā.


4.Tajā atradīsi apkopotu informāciju par maksu, kādu tev ir jāveic atkarībā no uzņēmuma telpu lieluma, kurā atskaņo ierakstus, platības, dienu skaita, u.c.;


5.Parocīgs ir arī kalkulators, kur vari ievadīt sev zināmo informāciju par veikala, kafejnīcas, bāra u.c. uzņēmumu telpu platībām un attiecīgi, kāds būs maksājums par atskaņotajiem ierakstiem.

Atceries! Atlīdzības par atskaņotajiem ierakstiem saņem gan ārvalstu, gan pašmāju mūziķi, un to izmaksas administrē LaIPA.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!