5 lietas, kuras tev ir jāzina par mūzikas ierakstu atskaņošanu publiskā vietā

Raksta attēls - 5 lietas, kuras tev ir jāzina par mūzikas ierakstu atskaņošanu publiskā vietā Foto: www.pixabay.com

27.04.2015 / Parmuziku.lv

Vasaras sezona ir jau pavisam tuvu - tradicionāli šis ir ražīgākais brīvdabas gadatirgu, koncertu, izstāžu un citu pasākumu laiks, kuru neatņemama sastāvdaļa ir mūzikas ierakstu atskaņošana.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir fona mūzika starp dzīvās mūzikas koncertiem vai jauks izklaides elements amatnieku gadatirgū, par šo ierakstu atskaņošanu ir jāsaņem atļauja. Uzzini piecas lietas, kuras Tev ir jāzina par ierakstu izmantošanas atļauju, ja rīko pasākumus.

1. Saskaņā ar Autortiesību likumu atļauju par mūzikas ierakstu atskaņošanu publiskajā telpā ir jāizņem jebkuram uzņēmumam vai fiziskai personai - tie ir koncerti, gadatirgi, sporta spēles, u.c. Izņēmuma gadījumi ir dažādi pasākumi ģimenes lokā - kāzas, kristības, dzimšanas dienas, u.c.

2. Atlīdzība par mūzikas ierakstu atskaņošanu publiskajā telpā ir svarīgs ienākumu avots mūziķiem, kuri ir piedalījušies šo mūzikas ierakstu tapšanā. Lai radītu albumu, ir vajadzīgi laika un finansiāli ieguldījumi, sedzot izmaksas par studijas īri, instrumentiem, producenta darbu, u.c., un šis ir viens no būtiskākajiem veidiem, kā šos ieguldījumus atpelnīt.

3. Pašlaik atļaujas saņemšana par mūzikas ierakstu atskaņošanu ir būtiski atvieglota. Proti, ikviens pasākuma rīkotājs var aizpildīt pasākuma pieteikuma formu internetā – Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības mājaslapā -  un samaksāt par mūzikas ierakstu atskaņošanu gan atsevišķiem pasākumiem, gan, piemēram, visam gadam. Noformē atļauju tiešsaistē šeit.

4. Atļaujai par mūzikas ierakstu izmantošanu publiskajā telpā ir jābūt noformētai un jāatrodas pie organizatora vismaz 10 dienas pirms plānotā pasākuma.

5. Katram konkrētajam pasākumam - koncertam, izstādei, gadatirgum , u.tml. - ir izstrādāti savi tarifi jeb maksa par atļauju. Ar šiem tarifiem vari iepazīties šeit atbilstoši pasākuma koncepcijai, izmantojot īpašu, LaIPA izstrādātu, kalkulatoru šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!