Mūzika birojā - ceļš uz darbinieku produktivitāti

Raksta attēls - Mūzika birojā - ceļš uz  darbinieku produktivitāti www.pixabay.com / StartupStockPhotos

11.03.2019 / Parmuziku.lv

Lielāko daļu nomoda laika mēs pavadām strādājot. Ikdiens no mums labi zina, cik svarīgi darbavietā justos ērti, droši un produktīvi veikt savus pienākumus. Interesanti, ka pētījumi liecina - mūzika var ne tikai ietekmēt darbinieku produktivitāti, gan arī uzlabot precizitāti, ar kādu viņi veic savus pienākumus

Lielbritānijā veiktā aptaujā, 88% respondentu atzina, ka strādā precīzāk, klausoties mūziku. Savukārt eksperimenta laikā 58% dalībnieku ātrāk atrada kļūdas un ievadīja datus, skanot popmūzikai. 91% biznesa īpašnieku atzīst, ka mūzika padarīja darbiniekus un klientus priecīgākus. 85% darbinieku uzskata, ka mūzika padara atmosfēru relaksētāku un ir vieglāk strādāt.

Pīters Kvillijs ārstē uzmanības deficīta sindromu pieaugušajiem. Viņš stāsta, ka mūzika paaugstina neiromediatora dopamīnu, jeb smadzeņu radītu ķimikāliju, kas palīdz koncentrēties. Protams svarīgi arī nepārspīlēt, lai mūzika ir vairāk kā fona troksnis nevis pilnībā pārņem biroju un traucē ne tikai koncentrēties, bet darbiniekiem savā starpā arī sarunāties.

Amerikā tika veikts eksperiments. Darbinieki tika sadalīti grupās pa trim. Atklājās, ka vairāk tiek paveikts, kad tiek atskaņotas ritmiskas dziesmas, piemēram, “Yellow Submarine” vai “Walking on Sunshine” nekā laikā, kad darbiniekiem tika atskaņotas smagā metāla kompozīcijas.

Mūzika ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa, neskatoties uz to, vai cilvēki tai pievērš uzmanību, vai nē. Atgādinām, ka Latvijā, atskaņojot mūziku birojā, nepieciešams saņemt Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) atļauju. Vairāk informācijas par līgumiem un tarifiem mājaslapā laipa.org.

Avoti:

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!