Latvijā atklāta pirmā pašmāju repa slavas siena jeb Wall of Fame

Raksta attēls - Latvijā atklāta pirmā pašmāju repa slavas siena jeb Wall of Fame Foto: Inese Grīnberga

15.10.2015 / Inese Grīnberga

14. oktobrī krogā Ūsas slēgtā pasākumā notika Latvijā pirmās un vienīgās Repa slavas sienas atklāšana, kurā skatāmi vairāk kā 30 pašmāju hiphopa izpildītāju portreti.

Wall of Fame svinīgajā atklāšanā piedalījās projekta autori un hiphopa izpildītāji, kuri nepiespiestā gaisotnē varēja izbaudīt vakara svinīgo atmosfēru krogā Ūsas, kas mūziķu aprindās zināma arī kā Latvijas pirmā repkafejnīca.

Repa slavas sienas fotoprojektā tika aicināti piedalīties mākslinieki, kuri, pēc projekta autoru domām, ir devuši neatsveramu ieguldījumu šīs kultūras veidošanā un attīstībā.

Ūsu menedžere Līva Liepa par sienas radīšanas procesu izsakās šādi:


Pirmās idejas par izstādes izveidi aizsākās jau šīs vasaras sākumā, un mums ir liels prieks, ka izdevās šo projektu īstenot! Manuprāt, ir lieliski, ja mums ir vieta un iespēja pieminēt visas šīs talantīgās personības un pateikt lielu paldies par visu, ko viņi ir darījuši latviešu hiphopa kultūras labā.

"Sākām ar, mūsuprāt, lielākajiem Latvijas repa izpildītājiem, dīdžejiem un bītmeikeriem, taču ar laiku ir plānots papildināt sienu ar vēl jaunām personībām gan no izpildītāju, gan no kultūras entuziastu puses. Citējot reperi Edavārdi: “Tas viss ir tikai sākums!””

atklāja kroga menedžere.

 

Oficiālā atklāšana plašākai publikai notiks piektdien, 16. oktobrī, Mārstaļu ielā 12, kurā tiek aicināti arī visi pašmāju hiphopa mūzikas fani, kultūras pazinēji, atbalstītāji, interesenti un visi, kuriem pašmāju reps ir tikpat tuvs, cik pašiem izpildītājiem un organizatoriem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!