Vienkārši un gaumīgi - Simply Red Rīgā

Raksta attēls - Vienkārši un gaumīgi - Simply Red Rīgā Foto: Elīna Feldmane

24.10.2015 / Alise Pabērza

23. oktobra vakarā Arēnā Rīga vairāk nekā 7000 klausītājiem savu koncertu sniedza leģendārie Simply Red.

Šo koncertu varētu raksturot ar diviem vārdiem - vienkārši un gaumīgi. Ne velti grupas nosaukumā ir vārds simply.  Galu galā arī trīsdesmit gadu spēlēšanas pieredze noteikti ir ļāvusi iziet cauri dažādu veidu un stilu koncertiem, lai beigās atgrieztos pie vienkāršības un koncertā izceltu pašu galveno koncerta būtību - mūziku - nevis skaņu, gaismu vai vēl kādus citus efektus. 

Pavisam vienkārši (šī vārda labajā nozīmē) un atturīgi iekārtota skatuve ar trīs ekrāniem, kuros varēja vērot vizualizācijas un dažādu video kadrus, arī pašu koncertu, protams. 

Simply Red šajā koncertā solīja spēlēt pēc iespējas vairāk visiem zināmās un iemīļotās dziesmas, un kā varēja noprast pēc skatītāju ovācijām, izdzirdot daudzu dziesmu pirmās taktis, solītais tiešām tika izpildīts.  Kā jau bieži notiek koncertos, grupas lielākie hiti tika nospēlēti uz koncerta beigām un īsti nevarēja saprast, vai skudriņas pār ķermeni pārskrēja izdzirdot dziesmu Stars, vai no klausītāju sajūsmas spiedzieniem par šo dziesmu. Jāteic, ka pamatoti radās sajūta, ka publika koncerta gaitā bija nokaitēta tik ļoti pēc velmes dzirdēt slavenākos un leģendārākos Simply Red skaņdarbus, ka šo nokaitētības eksploziju arēnā nevarēja nepamanīt, kad tie beidzot tika atskaņoti. Tajā brīdī arī koncerts no sēdošā koncerta pārvērtās par stāvošo koncertu pirmajās rindās, kur šķiet, bija sapulcējušies visi, kuriem mierīga sēdēšana parterī vairs emocionāli nebija izturama. Un labi, ka tā, jo, lai arī Simply Red vairāk spēlē lirisku mūziku, kuru tiešām labāk var izbaudīt sēžot, šī koncerta izskaņā grupa bija pelnījusi šo atgriezenisko saiti no publikas, kura atļāvās pazust un aizmirsties viņu radītajā un izpildītajā mūzikā. 

Vienkārši gaumīgi - gan kvalitatīvajā izpildījumā, gan komunikācijā ar publiku, kā arī, protams, pašā mūzikā. Nekā lieka. Ne velti mūzikas pasaulē šo grupu dēvē par leģendām. 

Starp citu, koncerta organizatori bija parūpējušies par jauku mārketinga akciju - koncertā tika dalīti bukleti, kuros bija pieejama mājaslapas adrese, kurā koncerta apmeklētāji varēs pasūtīt sev īpašu USB atmiņas karti ar koncertierakstu. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!