Sheep Got Waxed un Denisa Paškeviča kvartets Nabaklab

Raksta attēls - Sheep Got Waxed un  Denisa Paškeviča kvartets Nabaklab Attēlā: Sheep Got Waxed

08.11.2015 / Aiga Leitholde

Sestdien, 7. novembra vakarā, klubā Nabaklab uzstājās lietuviešu grupa Sheep Got Waxed, kā arī saksofonista Denisa Paškeviča kvartets, atklājot džeza mūzikas daudzveidīgās šķautnes.

Trio Sheep Got Waxed Latvijā nospēlēja divus koncertus. Piektdienā grupa uzstājās Smiltenē kopā ar pašmāju grupām Tesa un Gené Kruppa. Mēs tajā vakarā bijām visklusākie – sarunā atzina mūziķi, kuriem ir pašiem savs trokšņiem bagātais grupas vārdā nosauktais 9 skaņdarbu albums.

Sheep Got Waxed mūziku var saukt par post jazz (džeza, eksperimentālās mūzikas un noise krustojumu). Nabaklab mūziķi savus instrumentus (saksofonu un ģitāru) bija saslēguši ar datoriem un brīžiem nodarbojās ar savdabīgu dīdžejošanu. Sheep Got Waxed mērķis ir mainīties līdzi tendencēm, un pagājušajā gadā izdotais albums, mūziķu vārdiem runājot, esot vēsture.

Ar vēsturi tomēr ir jāsāk:  viens no svarīgākajiem pamatiem mūziķiem un obligātajiem džeza albumiem klausītājiem ir saksofonista Džona Koltreina 1965. gadā izdotais A Love Supreme, un šo albumu Nabaklab koncertā savā versijā (Tribute to John Coltrane: A Love Supreme) izpildīja saksofonists Deniss Paškevičs kopā ar taustiņinstrumentālistu Madaru Kalniņu, kontrabasistu Staņislavu Judinu un bundzinieku Jāni Jaunalksni. Arī šie mūziķiem nedēļas nogale bija aizņemta, koncertējot kopā ar Jolantu Gulbi Paškeviču dziedātājas tūrē Fly Love.

A Love Supreme veido četras daļas, kas viena pēc otras simboliski aizved līdz garīguma vai sevis apzināšanai. Skaņdarbi fascicnē ar tehnisko virtuozitāti un vienlaicīgi arī atbīvotību, kādā tie tiek izpildīti. A Love Supreme piemīt apstraktās domas plašumi un hipnotizējošs grūvs. Tas vienlaikus uzlādē ar enerģiju un dod arī mieru. Deniss Paškevics, liels Džona Koltreina daiļrades cienītājs, šogad A Love Supreme ir spēlējis dažādos sastāvos vairākos koncertos, tostarp Kaņepes Kultūras centrā un kultūras pilī Ziemeļblāzma. Paškēvics plāno savu versiju ierakstīt albumā, kamēr šī iecere nobriest, ieskatam video no Nabaklab koncerta.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!