5 albumi, kurus noteikti jānoklausās aprīlī

Raksta attēls - 5 albumi, kurus noteikti jānoklausās aprīlī Foto: Publicitātes foto

07.04.2015 / Normunds Vucāns

Pēc muzikāli fantastiski bagātīgā marta aprīlis pasaules mūzikā būs daudz mierīgāks. Tomēr arī šajā mēnesī iznāks vairāki ievērības cienīgi ārzemju izpildītāju albumi, kuriem noteikti būtu vērts pievērst uzmanību.

Brian Wilson – No Pier Pressure (7. aprīlis)

Sākotnēji No Pier Pressure materiālu bija plānots ierakstīt un izdot par godu The Beach Boys 50. jubilejai 2012. gadā, taču tad grupas līderis Braiens Vilsons (Brian Wilson) izlēma šo materiālu izmantot savam solo albumam. Rezultātā mūsu priekšā ir ļoti solīds un bīčbojisks ieraksts, kas būtībā ne ar ko neatšķiras no tā, ko esam pieraduši dzirdēt gan no Braiena, gan The Beach Boys. Tas nav viņa spēcīgākais veikums, taču skan gana labi, kas šoreiz arī ir galvenais – Vilsona vecumā galvenais ir tas, lai viņš nepaliek smieklīgs. Un tāds nu leģendārais izpildītājs noteikti nav kļuvis.

__________________________________________

The Wombats – Glitterbug (13. aprīlis)

Man pašam tas ir ļoti negaidīti, taču šobrīd liekas, ka no visiem 2015. gadā izziņotajiem albumiem tieši The Wombats trešo plati gaidu visvairāk. Šo grupu savā prātā jau biju paspējis norakstīt, jo neticēju, ka viņi jelkad vēl spēs radīt ko tādu, kas aizraus, tomēr ir noticis neticamais. Tādas dziesmas kā Emoticons vai Give Me A Try pārsteidz ar to, cik moderni un aizraujoši tās izklausās, kamēr diska galvenais singls Greek Tragedy vispār varētu būt labākais, ko šis trio jebkad ir radījis. Tagad tikai atliek cerēt, ka līmenī būs arī pārējās astoņas kompozīcijas.

__________________________________________

Passion Pit – Kindred (21. aprīlis)

Tā kā 2012. gada vidū, pašā albuma Gossamer tūres plaukumā, Passion Pit līderim un galvenajam virzītājspēkam Maiklam Angelakosam (Michael Angelakos) uzliesmoja bipolarisms, radās pamatotas šaubas, vai jelkad vēl no šīs apvienības sagaidīsim jaunu mūziku. Par laimi, sagaidījām, turklāt tā izklausās patiešām labi. Spriežot pēc pirmajiem singliem, jaunu Sleepyhead vai Take A Walk te neatrast, taču citas ļoti solīdas kompozīcijas – kādēļ gan ne?

__________________________________________

Blur – The Magic Whip (27. aprīlis)

Šis Blur albums ir radies, grupai 2013. gadā piecas dienas pavadot Honkongā, atcelta festivāla dēļ, un studijā muzicējot, lai īsinātu laiku. Ņemot vērā tapšanas apstākļus, būtu tikai loģiski no tā negaidīt kaut ko daudz. Arī pirmais singls Go Out ir, iespējams, vājākais albuma vadošais gabals apvienības vēsturē. Tomēr šeit ir jāņem vērā kāds bet – mēs tomēr runājam par Blur, kas savu klausītāju nekad tā pa īstam nav pievīlusi. Ja godīgi, neticu, ka tas notiks arī šoreiz, un kritiķu, kam jau bijusi iespēja nobaudīt The Magic Whip pilnībā, sajūsma tikai apliecina šīs prognozes.

__________________________________________

Mew - +- (27. aprīlis)

Domāju, ka gana droši Mew varētu saukt par vienu no nepelnīti nenovērtētākajām grupām, kuru Latvijā pazīst daudz mazāk cilvēku, nekā vajadzētu. Man nav īpašu ilūziju, ka +- šo situāciju varētu mainīt, taču vismaz ieraksta galvenais singls Satellites izklausās patiešām spēcīgi un būtu pelnījis plašu ievērību. Pēc astoņu gadu pārtraukuma Mew sastāvā ir atgriezies arī grupas ceturtais dalībnieks un vienīgais oficiālais basģitārists Johans Vohlerts (Johan Wohlert), kas liek domāt, ka cilvēkiem, kas jau iepriekš ir bijuši pazīstami ar dāņu daiļradi, šī būs ļoti patīkama atkalredzēšanās.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!