Rīgas svētku programma melomāniem. Visi nozīmīgākie svētku muzikālie priekšnesumi vienuviet!

Raksta attēls - Rīgas svētku programma melomāniem. Visi nozīmīgākie svētku muzikālie priekšnesumi vienuviet!

13.08.2015 / Parmuziku.lv

Lai neapjuktu krāšņajā un daudzveidīgajā Rīgas svētku mūzikas pasākumu klāstā, piedāvājam ieskatu to spilgtākajos muzikālajos notikumos.

 

KRASTMALA

 

LABDIEN, RĪGA!

Kad un kur? 15. augusts 12:00 - 21:00, 11. novembra krastmalā

Pasākumā uzstāsies starptautiska mūziķu blice - čigānu folkmūzikas ansamblis Ame Roma, viesi no Lietuvas Freaks on floor, igauņu I wear* experiment, Pressburger Klezmer Band no Slovākijas, Warsaw village band no Polijas, Otava Yo no Krievijas, kā arī latviešu grupas Jauno Jāņu orķestris, Flame and the Rolltones un ElektroFolk. Notiks arī jauno Latvijas dzejnieku multimediāla performance Stāsti par Rīgu.

 

LIELKONCERTS RĪGAS SIRDS

Kad un kur? 15. augusts 21:00 - 23:00, 11. novembra krastmalā

Koncertprogrammā Rīgas sirds  piedalīsies dažādu paaudžu Latvijas ievērojamākie mūzikas autori, kā arī nepārspējami latviešu un ārzemju mūzikas interpreti, cilvēki – leģendas, kas vienlaikus ir mūsu Rīgas vizītkarte – solisti Daumants Kalniņš, Andris Ērglis, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Edvīns Zariņš, Aija Andrejeva, Gunārs Kalniņš, grupa Musiqq (Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris), Ralfs Eilands, Rīgas kamerkoris Ave Sol, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā un koncerta muzikālās programmas idejas ģenerators un mākslinieciskais vadītājs – diriģents Romāns Vanags.

Koncertprogrammas noslēgumā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs vērot krāšņu uguņošanu.

 

RĪGA DEJO ROKENROLU!

Kad un kur? 16. augusts 10:00 - 18:00, 11. novembra krastmalā

Rokenrola ritmiem veltīto koncertu ieskandinās Latvijas Lucky 13 brothers, igauņu Maryann & The Tri-tones, nepārspējamais Pete Anderson un The Swamp Shakers, kā arī lieliskie Keksi & Orchestra

Būs arī rokenrola dejas meistarklase kopā ar horeogrāfiem 
Līgu LIBERTI un Rolandu MERŽEJEVSKI, kā arī deju grupas ĶENGURROKS, deju studiju BODY AND SOUL un KOFEĪNS priekšnesumi.

 

VĒRMANES DĀRZS

 

SVĒTKU IESKAŅAS KONCERTS 8150 SEKUNDĒS AP ZEMESLODI

Kad un kur? 14. augusts 20:30 - 23:00, Vērmanes dārza estrādē

Koncerts 8150 sekundēs ap zemeslodi ir veltījums rīdziniekiem un pilsētas visiem Rīgas dzimšanas dienā, īpaši akcentējot Rīgas ostas 815. jubilejas gadu.

Profesionālais pūtēju orķestris Rīga piedāvā 2015. gada Rīgas svētku svinības uzsākt kopā ar solistiem Aiju Vītoliņu, Ditu Lūriņu – Eglienu, Ievu Sutugovu, Andri Ludvigu, Mārtiņu Eglienu, Robertu Memmēnu un diriģentu Raiti Ašmani.

 

RETROKONCERTS OSTAS LUSTES

Kad un kur? 15. augusts 19:00 - 22:00, Vērmanes dārza estrādē

Retrokoncertā izskanēs 20. gadsimta 20. un 30. gadu mūzika. Tematiski koncerts iecerēts kā 20. gadsimta sākuma ostas zaļumballe ar pūtēju orķestri, jūrnieku dziesmām un smalkākām ziņģēm noslēgumā.

Koncertā uzstāsies trīs mūziķu kolektīvi - Sunny Groove Dixie izpildījumā skanēs diksilenda klasika, labi zināmas jūras un jūrnieku ziņģes izdziedās vīru kopa Vilki, bet koncerta noslēgumā sagaidāma Bellacord Tanzochester un aktiera Jura Jopes koncertizrāde Rīga toreiz, kuras pamatā ir Marisa Vētras dzīvesstāsts pagājušā gadsimta 20. gadu Rīgā un tā laika populārākās dziesmas.

 

SPĪĶERI

RIGA FUNK FEST 2015

Kad un kur? 15. augusts 20:00 - 02:00, Spīķeru laukumā

Jau otro gadu pēc kārtas Spīķeru laukumā norisināsies Riga Funk Fest festivāls, kas zem viena jumta vienos tādas funk mūzikas apvienības, kā Mixmaster AG, Riga Flow Beings, The Coco’Nuts, AMA motion, Funkology Project, Pieneņu Vīns in Brass un Gin’Gas no Lietuvas

Papildu informācija ir atrodama www.rigafunkfest.lv

 

DAUGAVAS FOLKFESTIVĀLS

Kad un kur? 16. augusts 12:00 - 22:00, Spīķeru kvartālā

Festivāls Daugavas krastā Spīķeros pulcēs gan zināmas, gan mazāk pazīstamas grupas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, bet to ieskandinās koncertuzvedums bērniem Kā zvēri Daugavu raka. Folkmūzikas cienītāji varēs baudīt Austras Pumpures un austrasbērnu, folkloras ansambļa Kokle, grupu Vecpilsētas dziedātāji, Teikas Muzikanti, Dārdi, Laiksne, Žemyna (Lietuva), Malva & Kirsipu (Igaunija), Rikši, Zari, muzikālo apvienību KurpEja, Brāļi un māsas, kā arī lieliskās postfolkloras grupas Iļģi muzikālos priekšnesumus. 

 

 

VECRĪGA

IELU MŪZIKAS DIENA

Kad un kur? 15. augusts 12:00 - 21:00, Vecrīgā, Bastejkalnā, Berga Bazārā

Ielu Mūzikas diena piektajā jubilejā pulcēs māksliniekus, kuri jau guvuši starptautisku atzinību, gan mūziķus, kuri ir sava slavas gājiena sākumā. Uzstāšanās notiks Bastejkalnā pie Rūdolfa Blaumaņa pieminekļa, Kaļķu ielā, Vaļņu ielā, Audēju ielā, Smilšu ielā pie Pulvertorņa, Zviedru vārtos, Kalēju ielā, kā arī Konventa Sētā.

Ar dažādiem ritmiem priecēs perkusatīvā grupa Samba de Riga, džeza apvienība The Bunch of Gentelman, ģitāras burvis Gints Smukais, The Coco’nuts, loopmastes Gints Cālītis un daudzi citi izpildītāji.

Plašāka informācija par programmu pieejama: www.ielumuzika.lv

 

KONCERTPROGRAMMA MARE BALTICUM

Kad un kur? 15. augusts 14:00 - 21:00, Rīgas Doma dārzā

Rīgas Doma dārzā būs iespēja baudīt Baltijas jūras pilsētu Lībekas, Dancigas (Gdaņskas), Rīgas, Tallinas un Stokholmas 17. gs. garīgo mūzika, piedaloties baroka kora Collegium Choro Musici Riga un baroka orķestra  Collegium Musicum Riga solistiem, diriģenta Māra Kupča vadībā. Vēlāk muzicēs Duo Floridante no Igaunijas, vēsturisko pūšaminstrumentu ansamblis Stadt-Hautboisten Riga, klavesīnists Ernests Neimanis (Austrija/Latvija), baroka vijoles virtuoze Laura Šarova, Elīna Vidriķe (baroka fagots). Bet noslēgumā gaidāms Elīnas Šimkus solokoncerts ar baroka orķestria Collegium Musicum Riga piedalīšanos diriģenta Māra Kupča vadībā. 

 

 ZIEMEĻBLĀZMA

 

AUGUSTA DOMBROVSKA MIERA OSTA

Kad un kur? 15. augusts 12:00 - 21:00, Kultūras pils Ziemeļblāzma parkā un pils Lielajā zālē Ziemeļblāzmas ielā 36

Muzikālās programmas ieskaņā pils parkā – rotondā, tējas namiņā, franču dārzā – muzicēs Augusta Dombrovska Mūzikas skolas stīgu instrumentu klašu audzēkņi un koklētāju ansamblis Pūt, vējiņi. Vēlāk uzstāsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvartets 3+1, čellisti Jānis Pauls un Miķelis Dobičins, kā arī notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmās vijoles, izcilā vijolnieka Raimonda Ozola, pavadošo mūziķu un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupas koncerts.

 Foto autors: Latvijas vēstniecība Krievijā

 

OSTMALA

 

PILSĒTAS ZIŅĢE OSTMALĀ

Kur un kad? 15. augustā, 14.30-01.00 Laukumā pie čehu restorāna Stargorod, Republikas laukumā 1

Latvijas labākie zaļumbaļlu muzikanti neļaus nosēdēt mierā un liks kustēties jautros deju ritmos, sadziedāšanās meistari organizēs jautras un atraktīvas sadziedāšanās tūres. Programmā paredzēta Valda Blaubuka un Ginta Žilinska, grupu Kaktu balles muzikanti un Mākoņstūmēji priekšnesumi, kā arī sadziedāšanās tūre ar grupu Maskačkas spēlmaņi. Bet vakara noslēgumā īsta Zaļummballe ar DJ E.E.Edžiņš.

 

IMANTA

 

RĪGAS SVĒTKI IMANTĀ

Kad un kur? 15. augusts 12:00 - 23:00, Rīgas Kultūras un atpūtas centrā „Imanta” un tā brīvdabas teritorijā Anniņmuižas bulvārī 29

Programma aizsāksies ar Ingara Puncuļa un Silvijas Silavas vadīto koncertprogrammu bērniem, pēc kuras paredzēti dažādu tautas mākslas kolektīvu muzikālie priekšnesumi. Vēlāk uzstāties kamerkoris Junges Enemble Dresen no Vācijas, Raita Ašmaņa bigbends un soliste Līva Dumpe, kā arī grupa Sus dungo. Savukārt koncerta izskaņā uz skatuves kāps leģendārā grupa Pērkons.

 

 

IĻĢUCIEMS

 

IMPROVIZĀCIJAS KONCERTS TEKSTILA MŪZIKA

Kad un kur? 15.augustā plkst.18.00, Rīgas Kultūras centrā Iļģuciems (Lidoņu ielā 27, k-2)

Rīgas svētku apmeklētāji ir aicināti uz ekskluzīvu divu mākslu - mūzikas un tekstilmākslas – tikšanos, improvizācijas koncertu Tekstila mūzika. Improvizācijas mini orķestra Qwertyu sastāvā ir Sanktpēterburgas Eksperimentālās skaņu galerijas Improvizācijas mūzikas skolas absolventi. Improvizāciju jeb momentānās mūzikas radīšana notiks, iedvesmojoties no Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozares studentu tekstila darbiem.

 

Plašāka informācija par svētku programmu ir pieejama šeit

Izbaudi Rīgas svētkus pilnībā un dodies uz mūzikas pasākumiem visā pilsētā bez raizēm, jo 15. un 16. augustā iedzīvotāji un pilsētas viesi pilsētas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas!

  

  

Raksta tapšanā izmantoti Rīgas svētku mājas lapā pieejamie materiāli. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!