Piesaki savu grupu mūzikas un mākslas festivālam Bildes!

Raksta attēls - Piesaki savu grupu mūzikas un mākslas festivālam Bildes! Foto: Publicitātes foto

28.07.2015 / Parmuziku.lv

Ir atklāta pieteikšanās mūzikas un mākslas festivāla Bildes jauno un pieredzējušo mūziķu kopprojektu koncertam, kas notiks novembra beigās Rīgas Kongresu namā.

Bildes ir senākais iekštelpu festivāls Latvijā, un uzstāšanos uz tā skatuves var uzskatīt par lielisku startu ikvienai jaunai grupai. Šogad festivāls atzīmēs 30 gadu jubileju, kas šo koncertu padara jo īpašāku.

2001. gadā aizsāktā Bilžu jauno grupu un festivālā jau spēlējušo mākslinieku kopprojektu tradīcija katru gadu izraisa mediju, melomānu un citu mūziķu interesi, jo ļauj dažu stundu laikā iepazīt pāris desmitus Latvijas jauno mākslinieku koncertā ar labu atmosfēru.

Koncertā katra grupa izpilda divas dziesmas, no kurām viena ir jauno mūziķu pašu radīta, bet otra – kopīga kaverversija ar oriģinālversijas autoru, kādu labi zināmu Latvijas skatuves mākslinieku. Arī šis dažādu paaudžu mūziķu kopradīšanas aspekts ir unikāls tieši Bildēm.

Festivālā līdz šim piedalījušies jaunie mūziķi uzsver, ka tā ir lieliska iespēja uzspēlēt uz tik lielas skatuves un tik daudz cilvēkiem, turklāt sadarbība ar pieredzējušajiem mūziķiem ir piedzīvojums.

Rīgas 45. vidusskolas mūzikas apvienības Green Step dalībniece Zane Jablonska par piedalīšanos pērnā gada koncertā stāsta:

Emocijas bija ļoti bagātas – sākot ar pirmo tikšanos ar Viktoru Lapčenoka kungu, beidzot ar pašu lielo uznācienu koncerta dienā.

Mans ieguvums? Pieredze, pieredze un vēlreiz pieredze! Nekad nevar zināt, kad pienāks tā saucamais slavas brīdis un tu tiksi pamanīts, bet šis ir viens no iemesliem, kādēļ ir vērts piedalīties festivālā Bildes. Es novēlu visām jaunajām grupām pārvarēt baiļu slieksni, un parādīt, cik lieliski jūs esat un kādu mūziku protat radīt!”

Markuss Bēmers no Baldones mūzikas pamatskolas grupas Vēja vārti uzsver: “Man Bildes asociēsies ar labām atmiņām un ilgi neizdzēsīsies no mana cietā diska. Ieguldītais darbs tiešām bija atmaksājies.

Tās dažu minūšu sajūtas uz skatuves bija neaprakstāmas.

Bildes man bija kā reāls piedzīvojums, kurā gribējās uzturēties visu mūžu. Pēc uzstāšanās jau ar grupas biedriem smējāmies, ka būtu gatavi uz skatuves palikt vēl. Katrā ziņā novēlu visām jaunajām grupām, pacietību, izturību un piedzīvot to sajūtu, ka gribat uz skatuves būt vēl un vēl.”

Par dalības noteikumiem vairāk uzzini šeit!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!