Rīgas Doma meiteņu koris TIARA dosies koncertturnejā uz Austrāliju

Raksta attēls - Rīgas Doma meiteņu koris TIARA dosies koncertturnejā uz Austrāliju Foto: Kristīne Madjāre

04.07.2019

No 2019. gada 14. līdz 26. jūlijam Rīgas Doma meiteņu koris TIARA diriģentes Airas Birziņas vadībā dosies koncertturnejā uz Austrāliju. Koris TIARA ir īpaši uzaicināto kolektīvu vidū 1. GONDWANA Pasaules koru festivālā Sidnejā, kurā pulcēsies pasaulē pazīstamākie bērnu un jauniešu kori no Eiropas, Āzijas, Ziemeļamerikas un Austrālijas.

Festivāla nozīmīgākie pasākumi būs koru nacionālo programmu koncerti prestižajā Sidnejas Konservatorijas Verbrughena zālē, koru meistarklases un prezentācijas, kā arī Noslēguma koncerts pasaulslavenajā Sidnejas Operas namā.

 Līdzās dalībai festivālā Sidnejā koncerttūres ietvaros koris TIARA kā viesu koris aicināts piedalīties mūzikas festivālā Kērnsā, kas ir kultūrvēsturiski nozīmīga pilsēta Austrālijas ziemeļaustrumos, Rīgas sadraudzības pilsēta un vienlaikus arī mājvieta vienam no GONDWANA bērnu koriem. Tur koris uzstāsies nesen atklātajā Kērnsas Skatuves mākslu centrā (Cairns Performing Arts Centre).

Turpinot Latvijas simtgades svinības, TIARA apmeklēs latviešu kopienu Sidnejā ‒ pateicoties Sidnejas Latviešu biedrības atbalstam, notiks koncerts Sidnejas Latviešu namā.

Kora TIARA koncertos skanēs tikai latviešu kormūzikas programmas – Ērika Ešenvalda, Andra Dzenīša, Jēkaba Jančevska, Andra Kontauta, Lauras Jēkabsones, Līgas Celmas-Kursietes, Raimonda Paula un vairāku citu mūsdienu latviešu komponistu skaņdarbi, apliecinot pasaulei mūsu zemes īpaši augsto koru kultūru un profesionālo kompozīcijas skolu.

 Rīgas Doma meiteņu koris TIARA pateicas Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Rīgas domei, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Jūrmalas pilsētas domei, Olaines novada domei un Rīgas Doma meiteņu kora TIARA dziedātāju ģimenēm par atbalstu koncerttūres īstenošanā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!