Publicēta jauna Džimija Hendriksa dziesma

Raksta attēls - Publicēta jauna Džimija Hendriksa dziesma Foto: www.flickr.com

19.03.2015 / Normunds Vucāns

Kaut gan, iespējams, visu laiku populārākais un leģendārākais ģitārists Džimijs Hendrikss aizgāja no šīs pasaules jau 1970. gada 18. septembrī, cilvēku vēlme dzirdēt ko jaunu no viņa nav mazinājusies ne par mata tiesu.

Beidzot pēc ilgākas pauzes šīs alkas būs piepildījušās, jo pirmo reizi ir publicēts skaņdarbs Station Break, ko mākslinieks ierakstīja kopā ar apvienību Curtis Knight and the Squires.

Foto: Publicitātes

Kaut gan gandrīz viss, ko Hendrikss savulaik paspēja ierakstīt, iepriekšējo gadu laikā vairākkārt jau ir pārizdots, ir arī pāris ieraksti kā šis, kuri dažādu iemeslu dēļ līdz pat šim brīdim nav ieraudzījuši dienasgaismu. Šis konkrētais ieraksts paslēpts palika gadu desmitus ilgas tiesvedības dēļ – dziesma tika ierakstīta Edam Čaplinam (Ed Chaplin) piederošajā RSVP Records 1965. gadā, tomēr jau tolaik netika izdota, jo dziesmas autori uzskatīja, ar viņiem ir parakstīts netaisnīgs līgums.

Pērn Hendriksa īpašuma pārvaldītāji beidzot izbeidza ilgstošo tiesvedību, iegūstot kontroli pār ierakstiem, kā rezultātā 24. martā iznāks albums ar 14 iepriekš nedzirdētām dziesmām, kuras iespēlējis, bet daļu no tām – arī komponējis Hendrikss.

Izmantotie resursi: The Daily Beast

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!