“Perpetuum Ritmico” atklās Klaipēdas Koncertzāles festivālu

Raksta attēls - “Perpetuum Ritmico” atklās Klaipēdas Koncertzāles festivālu Publicitātes foto

26.06.2019 / Parmuziku.lv

27.jūnija vakarā plkst. 20.00 Klaipēdas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja redzēt un dzirdēt profesionālo sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico” no Rīgas. Ar dinamisku performanci “Pirmsākums - Genesis” tiks atklāts festivāls “Vasaras koncertu cikli”, kas no 27.jūnija līdz pat 23.jūlijam norisināsies Klaipēdas Koncertzāles parkā.

“Koncertā dzirdamā mūzika būs izteikti ilustratīva, tā liks klausītājiem iztēloties gan viļņojošu jūru, gan vēju, kas dzenā saulē sasilušās smiltis, gan maģiski virmojošo ziemeļblāzmu virs Antarktikas ledus laukiem. Turpat arī industriālās pasaules skaņas ar rūpnīcām, pelēkām ielām un lieliem dūmeņiem, visbeidzot arī bezrūpīga dzīve kaut kur tālu, tālu prom no steigas,” atklāj ansambļa dalībnieks Elvijs Endelis. ““Pirmsākums - Genesis” ir vērienīga paša ansambļa radītas oriģinālmūzikas performance, kas pārsteigs klausītājus ar neparasto un mūsdienīgo dramaturģiju.”

Festivāls “Vasaras mūzikas cikls” Klaipēdā notiek jau 9 reizi, priecējot klausītājus ar dažādu žanru akadēmiskās mūzikas performancēm, ko caurstrāvo Lietuvas vasaras smarža, vieglas jūras brīzes un neatkārtojamu atmosfēru piešķirošas  dabas parka skaņas.

“Perpetuum Ritmico” ir vienīgais pastāvīgi koncertējošais profesionālais sitaminstrumentu ansamblis Latvijā, kas aktīvi darbojas uz pašmāju un ārvalstu skatuvēm kopš 2014.gada. Ansambli raksturo kreativitāte, jauneklīga enerģija un crossover stila repertuārs. Mūziķi - Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs un Ernests Mediņš - ir koncertējoši sitaminstrumentālisti, kas savu izglītību veidojuši kā Latvijā, tā ārzemēs. 2017. gadā ansamblis “Perpetuum Ritmico” tika nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts”, šogad grupa nominēta “Spēlmaņu nakts” kategorijā “Gada muzikālās partitūras autors” ar skaņdarbu sēriju Latvijas Leļļu teātra izrādei “Salātlapiņa”.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!