Pasaulslaveni mūziķi, kas savu popularitāti iemantojuši ‘‘X Faktorā’’

Raksta attēls - Pasaulslaveni mūziķi, kas savu popularitāti iemantojuši ‘‘X Faktorā’’ Instagram

10.10.2019 / Artis Ķekars

Piedāvājam iepazīties ar dažiem no pasaules mūzikas ‘‘grandiem’’, kas, pateicoties dalībai talantu šovos, iemantojuši savu popularitāti un sasnieguši mūzikas industrijas virsotnes!

Pirms sniegt apskatu par pasaulē notikušo, izskatās, ka ari Latvijā ir parādījusies spoža zvaignze -  aizgājušajā svētdienā, noslēdzošajā televīzijas atlases pārraidē skatītājus un žūriju ar iespaidīgu sniegumu pārsteidza 19 gadus vecais Klāvs Ozols no Saldus.  Talantīgais puisis izpildīja grupas ‘‘Florence + The Machine’’ dziesmu ‘‘Ship To Wreck’’. Klātesošie ar ovācijām un aplausu gūzmu atzinīgi novērtēja Klāva dziedājumu, toties žūrijas pārstāvji jaunieti nodēvēja par ‘‘zelta tīrradni’’ un piebilda, ka tā viennozīmīgi bijusi vakara labākā uzstāšanās. Neskatoties uz to, ka uzvaras lauri šovā Klāvam vēl tikai būs jānopelna, savas dotības viņš jau ir apliecinājis daudzu tūkstošu priekšā.

...

Olijs Murs
Viens no 2009. gada britu ‘‘X Faktora’’ pārsteigumiem un jaunātklājumiem bija 25 gadus vecais dziesminieks Olijs Murs, kas tolaik ikdienā bija spiests strādāt ar mūziku nesaistītu darbu. Murs šovā ieguva sudrabu, taču tas netraucēja viņa singlam ‘‘Troublemaker’’ pārdot vairāk kā 700 000 kopiju un iegūt ‘‘platīna statusu’’.
 
One Direction
Britu puišu supergrupa ‘‘One Direction’’ pēc veiksmīga snieguma 2010. gada ‘‘X Faktorā’’ kļuva par pasaules lielāko un populārāko mūzikas apvienību. Viņu skaņdarbi regulāri nonāca mūzikas topos un katru puišu soli uzskaitīja miljoniem histērisku meiteņu. Jāpiebilst, ka puiši šovu pabeidza trešajā pozīcijā.
 
Leona Luisa
Pirms ‘‘Bleeding Love’’ kļuva par dziesmu, ko sāc klusi dziedāt, tiklīdz sadzirdi tās nosaukumu, Leona Luisa piedalījās un uzvarēja ‘‘X Faktorā’’ tālajā 2006. gadā. Nepilnu gadu vēlāk viņa izdeva savu debijas albumu un jau iepriekš minētais singls nonāca vairāku lielvalstu topu pirmajās vietās.
 
Little Mix
Meiteņu grupas ‘‘Little Mix’’ dalībnieces iepazinās 2011. gada britu ‘‘X Faktorā’’ un tajā arī uzvarēja. Neilgi pēc tam apvienība ar vairāku veiksmīgu singlu un enerģijas pilnu videoklipu palīdzību kļuva par lielāko meiteņu grupu pasaulē.
 
Šēra Loida
Angļu dziedātāja un modele Šēra Loida plašāku atpazīstamību ieguva pēc dalības 2010. gada ‘‘X Faktorā’’. Lai gan šovā viņa palika vien ceturtā, dziedātāja parakstīja līgumu ar lielu ierakstu kompāniju un viņas pirmais singls ‘‘Swagger Jagger’’ debitēja britu singlu topa augšgalā.
 
Džeimss Arturs
Britu mūziķis Džeimss Endrū Arturs šovā ‘‘X Faktors’’ uzvarēja 2012. gada sezonā. Viņa sacerētais singls ar nosaukumu ‘‘Impossible’’, mūziķim palīdzēja ne tikai uzvarēt televīzijas šovā, bet arī iegūt pirmo pozīciju Lielbritānijas singlu topā. Jāpiebilst, ka skaņdarbu izdevās pārdot vairāk kā 1,4 miljons reižu, padarot to par visu laiku veiksmīgāko uzvaras singlu raidījumā pastāvēšanas vēsturē.
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!