Mūziķi no visas Eiropas iestājas par godīgu atlīdzību sadali interneta tirgū

Raksta attēls - Mūziķi no visas Eiropas iestājas par godīgu atlīdzību sadali interneta tirgū Foto: ekrānšāviņš no video

04.09.2018

12. septembrī notiks atkārtots balsojums par jūlija sākumā noraidīto likumprojektu “Direktīva par autortiesībām vienotā digitālajā tirgū”. Mūziķiem nozīmīgs ir 13. pants, kas attiecas uz godīgu samaksu interneta vidē.

Jūlija sākumā Eiropas Parlamenta plenārsēdē tika noraidīts ilgi apspriestais likumprojekts “Direktīva par autortiesībām vienotā digitālajā tirgū”, kura 13. pants paredz tīmekļa vietnēm uzlikt papildu autortiesību regulas, augšupielādējot jebkuru materiālu, uz kuru var attiecināt autortiesības - foto, audio, video, tekstus u.c., kas nozīmē mūziķiem un citiem māksliniekiem saņemt godīgu samaksu par savu darbu.Par šo regulu iestājušies mūziķi no visas Eiropas, lūdzot parakstīt petīciju par 13. panta apstiprināšanu.

Kaut arī daži interneta aktīvisti pauž viedokli, ka 13. pants izraisīs "cenzūras aparāta" iedarbināšanu, mūzikas industrijas pārstāvji to uzskata par veidu, kā izbeigt nevienlīdzīgo atlīdzību sadali, kas ļauj YouTube maksāt mazāk nekā, piemēram, Spotify. Šobrīd YouTube  par katru straumēšanas reizi mūzikas radītājam izmaksā 0.000599 eiro, bet Spotify 0.003286 eiro.

Ar saukli “Izglāb mūziku digitālajā vidē”, Lielbritānijas mūzikas industrijas pārstāvji aicina parakstīt petīciju, kurai nepieciešams savākt miljonu parakstu

Avoti:
www.digitalmusicnews.com/2018/01/16/streaming-music-services-pay-2018/
www.billboard.com/articles/business/8472479/european-copyright-protests-draw-small-crowds-after-online-avalanche-column
www.love-music.co/

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!