Mūzikas blogeru prognozes par 2016. gadā gaidāmajiem albumiem

Raksta attēls - Mūzikas blogeru prognozes par 2016. gadā gaidāmajiem albumiem Attēlu kolāža

28.12.2015 / Alise Pabērza

Jaunus mūzikas ierakstus gaidām no sen iemīļotām mūzikas grupām, bet arī esam gatavi debitantu sagatavotiem pārsteigumiem.

 

Friendly Fires

Baumu kulāros klīst ziņas, ka šī Anglijas muzikālā apvienība šogad varētu izdot savu ilgi gaidīto studijas ierakstu. Galu galā - pēdējais laiks, jo viņu iepriekšējais ieraksts klausītājus priecēja pirms četriem gadiem! 

M83

Arī šī grupa, pēc mūzikas apskatnieku domām, nākamajā gadā varētu priecēt klausītājus ar jaunu studijas ierakstu. Ja tas notiks, tad būs tiešām interesanti, ko septītais (!) M83 studijas albums mums varēs piedāvāt?!? Reti kurš atceras, ka pirms viņu lielākā hita Midnight City šī grupa patiesībā bija maza, mazītiņa. postroku - shoegaze - indie izpildoša, teju nevienam nezināma blicīte. 

 

THE XX

Pēc viņu pirmā albuma, kas apgrieza kājām mūzikas pasauli, otrais The XX albums daudziem bija kā tāda mazliet vilšanās. Cerams, ka 2016. gadā solītais albums spēs atgriezt The XX viņu sākotnējā kvalitātes un popularitātes līmenī.

Radiohead

Jau ir dzirdētas runas, ka 2016. gads varētu paiet absolūtā Radiohead zīmē. Kā nu nē - iepriekšējais albums no viņu puses iznāca pirms pieciem gadiem! Tā ir vesela mūžība mūzikas pasaulē!  Mums atliek vien pacietīgi gaidīt un priecēt ausis ar viņu jaunāko singlu, kurš pie klausītājiem nonāca kā skaista Ziemassvētku dāvana.

Red Hot Chilli Peppers

Grupa jau ir paziņojusi, ka šis albums būšot citādāks nekā iepriekšējie, jo pipari grib atsacīties no sava tradicionālā skanējuma un izmēģināt kaut ko jaunu. Tiesa, fani par šo izteikumu nebija lielā sajūsmā. Kad albums būs iznācis, redzēsim, vai fani mainīs savas domas vai tomēr nē.

Mūzikas apskatnieku prognožu sarakstos iekrituši arī Sigur Ros un Bon Iver, bet cerības uz šo mākslinieku jaunajiem studijas albumiem 2016. gadā tiešām ir tikai baumas - abi augstākminētie vārdi ir apstiprinājuši savu dalību dažādos festivālos un izveidojuši arī minī koncerttūres, kur, pēc ierastas prakses, bieži vien tiek spēlēti un publikai atrādīti arī jaunākie radītie gabali, kas, loģiskai secībai sekojot, ved pie tā, ka vajadzētu būt arī albumam.

Starp citu, daudzi gaida arī Kanye West  un Lady Gaga albumus. Tāpat jau tagad ir skaidrs, ka  2016. gadā vēl nezināmi mākslinieki ar debijas albumiem salauzīs mūsu sirdis. Ko tur daudz - dzīvosim, redzēsim, jeb pareizāk - dzīvosim, klausīsimies!

Raksts tapis izpētot dažādus mūzikas blogu ierakstus par izteiktajām nākamā gada varbūtībām mūzikas pasaulē. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!