Kopš aprīļa sākuma mākslīgais intelekts vārdā ‘’Dadabots’’ vietnē YouTube visu diennakti neatlaidīgi ģenerē un straumē pašradītus nāves metāla skaņdarbus, vēsta The Verge.
‘’Dadabotu’’ izstrādājuši divi programmētāji no ASV – Sīdžejs Karrs (CJ Carr) un Zaks Zukovskis (Zack Zukowski). Šis gan nav vienīgais algoritms, ko duets radījis – gadu laikā izveidoti dažādi mākslīga inteleka algoritmi, kas trenē savas muzikālās spējas, balstoties uz kāda noteikta mūziķa diskogrāfijas.
Mākslīgajam intelektam tiek doti veseli albumi no noteikta mūziķa, tas tos analizē un pēcāk arī apstrādā. Albumi tiek sadalīti tūkstošos sīku semplu, kuri vēlāk tiek manipulēti un izmantoti kā materiāls algoritma apmācīšanā. ‘’Dadabots’’ sākotnēji iemācās radīt balto troksni, taču ar laiku tas apgūst prasmi producēt arī daudz atpazīstamākus muzikālos elementus.
Projekta mērķis sākotnēji esot bijis, radīt pēc iespējas reālistiskāku skaņu, taču rezultāts pārsteidzis pašus programmētājus: ‘’Lielākā daļa eksperimentu ar mākslīgo intelektu un mūzikas producēšanu aptver tikai klasisko mūziku, ignorējot mazāk zināmus žanrus kā nāves metāls. Lai gan sākumā vēlējāmies atveidot un panākt, lai tas rada, ko līdzīgu esošajiem darbiem, sanāca tā, ka ‘’Dadabots’’ sāka radīt, ko pilnīgu unikālu – solistu vokāli pārtapa par spocīgām kora balsīm, roķīgo skanējumu nomainīja savdabīgi džeza elementi. Tas viss kopā veido ļoti sirreālistisku atmosfēru.’’
‘’Dadabots’’ apguvis muzikālās prasmes, analizējot nāves metāla grupas ‘’Archspire’’ mūziku, taču pētnieki stāsta, ka citiem algoritmiem izmantojuši tādas grupas kā ‘’Room For A Ghost’’,’’Meshuggah’’ un ‘’Krallice’’ mūziku.
Lai gan programmētāji cer, ka nākotnē mākslīgajam intelektam būs iespējas kaut kādā veidā komunicēt ar saviem klausītājiem, šobrīd to radītos darbus iespējams klausīties Bancamp un straumēt YouTube.