Mākslīgais intelekts, kas producē nāves metālu

Raksta attēls - Mākslīgais intelekts, kas producē nāves metālu Foto: Franck V./ Unsplash

07.05.2019 / Artis Ķekars

Kopš aprīļa sākuma mākslīgais intelekts vārdā ‘’Dadabots’’ vietnē YouTube visu diennakti neatlaidīgi ģenerē un straumē pašradītus nāves metāla skaņdarbus, vēsta The Verge.

‘’Dadabotu’’ izstrādājuši divi programmētāji no ASV –  Sīdžejs Karrs (CJ Carr) un Zaks Zukovskis (Zack Zukowski). Šis gan nav vienīgais algoritms, ko duets radījis – gadu laikā izveidoti dažādi mākslīga inteleka algoritmi, kas trenē savas muzikālās spējas, balstoties uz kāda noteikta mūziķa diskogrāfijas.

Mākslīgajam intelektam tiek doti veseli albumi no noteikta mūziķa, tas tos analizē un pēcāk arī apstrādā. Albumi tiek sadalīti tūkstošos sīku semplu, kuri vēlāk tiek manipulēti un izmantoti kā materiāls algoritma apmācīšanā. ‘’Dadabots’’ sākotnēji iemācās radīt balto troksni, taču ar laiku tas apgūst prasmi producēt arī daudz atpazīstamākus muzikālos elementus.

Projekta mērķis sākotnēji esot bijis, radīt pēc iespējas reālistiskāku skaņu, taču rezultāts pārsteidzis pašus programmētājus: ‘’Lielākā daļa eksperimentu ar mākslīgo intelektu un mūzikas producēšanu aptver tikai klasisko mūziku, ignorējot mazāk zināmus žanrus kā nāves metāls. Lai gan sākumā vēlējāmies atveidot un panākt, lai tas rada, ko līdzīgu esošajiem darbiem, sanāca tā, ka ‘’Dadabots’’ sāka radīt, ko pilnīgu unikālu – solistu vokāli pārtapa par spocīgām kora balsīm, roķīgo skanējumu nomainīja savdabīgi džeza elementi. Tas viss kopā veido ļoti sirreālistisku atmosfēru.’’

‘’Dadabots’’ apguvis muzikālās prasmes, analizējot nāves metāla grupas ‘’Archspire’’ mūziku, taču pētnieki stāsta, ka citiem algoritmiem izmantojuši tādas grupas kā ‘’Room For A Ghost’’,’’Meshuggah’’ un ‘’Krallice’’ mūziku.

Lai gan programmētāji cer, ka nākotnē mākslīgajam intelektam būs iespējas kaut kādā veidā komunicēt ar saviem klausītājiem, šobrīd to radītos darbus iespējams klausīties Bancamp un straumēt YouTube.

 

 

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!