Londonas džeza festivālā uzstāsies Māra Briežkalna kvintets

Raksta attēls - Londonas džeza festivālā uzstāsies Māra Briežkalna kvintets Publicitātes foto

13.11.2018 / Parmuziku.lv

Prestižajā Londonas džeza festivālā, kas norisināsies Lielbritānijas galvaspilsētā no 16. līdz 25. novembrim, izskanēs starptautiski atzītais projekts “Rothko in Jazz” un Raimonda Paula džeza dziesmas ar amerikāņu dzejnieka Gordona Pogodas (Gordon Pogoda) vārdiem. Koncerti ir Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas notikums.

“EFG London Jazz Festival” ir lielākais ikgadējais Londonas mūzikas festivāls,  kas kopš 1992.gada pulcē talantīgākos džeza mūziķus. Festivāla mērķis ir iepazīstināt ar džeza kultūru plašāku sabiedrības daļu, pievēršot tai aizvien vairāk mūzikas baudītāju. Šogad Latvijas simtgades svētku ietvaros, pateicoties valsts atbalstam, pirmo reizi festivāla pastāvēšanas vēsturē arī Latvijas  mūziķiem būs iespēja iepazīstināt plašo auditoriju ar saviem skaņdarbiem un to īpašo izpildījumu.

23.novembrī plkst. 20.00 uz "LONDON Kings Place" skatuves uzstāsies Māra Briežkalna kvintets ar projekta "Rothko in Jazz" kompozīcijām. “Rothko in Jazz” apvieno desmit komponistus - Lolitu Ritmanis, Ēriku Ešenvaldu, Rihardu Dubru, Artūru Maskatu, Pēteri Vasku, Jēkabu Jančevski, Vilni Šmīdbergu, Jēkabu Nīmani, Georgu Pelēci un Raimondu Paulu. Projekta komponisti savā  mūzikā balstās uz vienu no pazīstamākajiem latviešu māksliniekiem visā pasaulē Marku Rotko.  Viņi iedvesmojas no Rotko ekspresionisma periodā radītajiem mākslas darbiem, izpaužot tos ar savas mūzikas palīdzību. "Šī mūzika rod atsaucību cilvēkos, vēlreiz pierādot, ka džezs ir  plašas auditorijas  mūzikas žanrs, ja vien atrod pareizo pieeju. Kvinteta performances, ideja un stils ideāli sasaucas ar  amerikāņu džeza estētiku," par "Rothko in Jazz" teicis Deivs Šreders (Dave Schroeder), Ņujorkas  Universitātes džeza katedras direktors.

Savukārt 24. novembrī plkst. 20.00  “LONDON Pheasantry”  kopā ar Māra Briežkalna kvintetu uz skatuves kāps jauna un daudzsološa džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa. Kristīne  savu muzikālo karjeru uzsākusi jau 12 gadu vecumā Rīgas evaņģēliskajā korī, savukārt vēlāk kļuvusi par ”Grand Prix” balvas ieguvēju starptautiskajā džeza konkursā "Riga Jazz Stage" kategorijā džeza vokāls. Dziedātāja kopā ar Māra Briežkalna kvintetu izpildīs  Raimonda Paula džeza dziesmas ar amerikāņu dzejnieka Gordona Pogodas angļu tekstiem, kā arī savas autorkompozīcijas.

Mūziķu uzstāšanās festivālā “EFG London Jazz Festival” notiek sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Latvijas Republikas vēstniecību Lielbritānijā. Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un “Latvijas Koncerti”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!