Koris MASKA pārstāvēs Latviju starptautiskā koru festivālā Čehijā

Raksta attēls - Koris MASKA pārstāvēs Latviju starptautiskā koru festivālā Čehijā Foto: Kaspars Teilāns

03.06.2016 / Parmuziku.lv

Babītes novada jauktas koris “Maska” no šī gada 7.-12. jūnijam pārstāvēs Latviju vienā no nozīmīgākajiem kormūzikas notikumiem Čehijā - 13. Starptautiskajā koru festivālā Sborove Slavnosti Hradeckrālovē.

Festivālu organizē pasaulē atzītā vokālā grupa Gentlemen Singers un šogad tas pulcēs 4 korus no Čehijas, kā arī 3 viesu korus - jauktos korus “Cantemus” (Ungārija), “Ad Una Corda” (Slovākija) un “Maska” (Latvija).

“Maska” festivāla ietvaros sniegs 7 koncertus Ostravā, Hradeckrālovē, Šumperkā un Prāgā, viesojoties arī Latvijas vēstniecībā Čehijā. Iepazīstinot festivāla dalībniekus un apmeklētājus ar latviešu kormūziku, diriģentu Jāņa Ozola un Lauras Jēkabsones vadībā koris sniegs meistarklases par Latvijas kordziedāšanas tradīcijām.

Festivāla kulminācijā – galā koncertā vēsturiskajā Kradeckrāloves Svētā Gara katedrālē kori izpildīs Leoša Janačeks (Leoš Janaček) “Mūsu Tēvs” (“Otčenas”) jauktajam korim, solistam, ērģelēm un arfai.

Koncertos Čehijā koris izpildīs latviešu komponistu skaņdarbus gan izceļot klasiskas kormūzikas vērtības, gan atklājot mūsdienās radītās mūzikas daudzveidību. Koncertprogrammu, kurā iekļauti J.Mediņa, L.Garūtas, P.Butāna, B.Skultes, L. Jēkabsones, Ē.Ešanvalda un citu komponistu skaņdarbi, ikvienam būs iespēja dzirdēt arī koncertā 5. jūnijā plkst. 13.00 Piņķu sv. Jāņa ev. lut. baznīcā. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Jāņa Ozola 2000. gadā dibinātais jauktais koris “Maska” ir viens labākajiem amatieru koriem Latvijā. 2015. koris aizvadīja savu 15 gadu jubilejas sezonu ar koncertiem LU Aulā un Rīgas Doma katedrālē, kā arī izdodot otro kora CD “Ziema” ar īpaši korim komponētu Lauras Jēkabsones mūziku.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!