Pēc 47 gadiem Joko Ono tiks atzīta par Džona Lenona "Imagine" līdzautori

Raksta attēls - Pēc 47 gadiem Joko Ono tiks atzīta par Džona Lenona "Imagine" līdzautori Ekrānšāviņš no Youtube video

15.06.2017 / Parmuziku.lv

Paziņojums nāca klajā ASV Nacionālās mūzikas izdevēju asociācijas pasākumā Ņujorkā.

Džona Lenona ikoniskā dziesma “Imagine” ieguvusi kārtējo apbavojumu - šoreiz ASV Nacionālās mūzikas izdevēju asociācijas "Gadsimta dziesmas" balvas pasniegšanas ietvaros.

Taču šī balva īpaša ar to, ka Lenona sieva Joko Ono 47 gadus pēc dziesmas sarakstīšanas, tikusi atzīta par vienu no skaņdarba līdzautorēm.

Balva, kam sākotnēji bija paredzēts godināt tikai dziesmu pašu, izvērtās par brīnišķīgu pārsteigumu 84 gadus vecejai Ono, kad izdevēju asociācijas prezidents paziņoja visiem klātesošajiem:

“Lai arī 1971.gadā situācija bija citādāka, tagad tā ir mainījusies, un man ir patiess gods teju vai 48 gadus vēlāk paziņot, ka Joko Ono tiek atzīta par “Imagine” līdzautori”

Joko un Džona dēls Šons Lenons atzina, ka tas ir viens no laimīgākajiem momentiem viņa dzīvē.

"Imagine" ir populārākā Lenona dziesma, kas sarakstīta pēc tam, kad viņš pameta "Bītlus". Tās tekstu, kas aicina klausītājus iztēloties dažādus nākotnes scenārijus, iedvesmojis Joko Ono dzejas krājums "Grapefruit", kas ietver līdzīgus motīvus, piemēram, "Iztēlojies, ka tava galva ir pilna ar zīmuļu kodoliem/ Iztēlojies, ka viens no tiem ir salauzts."

Balvas pasniegšanas laikā, klātesošajiem bija iespēja noklausīties fragmentus no unikālas intervijas, kurās Džons Lenons pats atzīst, Joko Ono līdzdalību un radošo ieguldījumu dziesmas tapšanā, sakot, ka dziesma būtu jāsauc par Lenona-Ono kopdarbu.

Lenona albums, kurā ieskaņota arī “Imagine”, 1971. un 1988. gadā atradās Billboard top 200 pirmajā vietā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!