Jay-Z oficiāli kļūst par pirmo hiphopa miljardieri

Raksta attēls - Jay-Z oficiāli kļūst par pirmo hiphopa miljardieri Ekrānšāviņš no video

04.06.2019 / Parmuziku.lv

Jay-Z (īstajā vārdā Šons Korijs Kārters) kļuvis par pirmo hiphopa mākslinieku, kura kopējie ienākumi sasnieguši 1 miljardu ASV dolāru, vēsta biznesa žurnāls Forbes.

Medijs ziņo, ka reperim tas izdevies pārdomātu naudas ieguldījumu rezultātā. Proti, Jay-Z jau kādu laiku aktīvi nodarbojas ne tikai ar mūziku – viņam pieder mūzikas straumēšanas serviss, alkohola kompānijas, nekustamie īpašumi, kā arī vairāku uzņēmumu akcijas.

Pēc Forbes aprēķiniem 49 gadus vecā repera galvenos ienākumus sastāda: ‘Armand de Brignac’ šampanietis (310 miljoni dolāru), uzņēmumu akcijas (220 milj. dolāru), ‘D’Ussé’ konjaks (100 milj. dolāru), straumēšanas serviss ‘Tidal’ (100 milj. dolāru), ierakstu kompānija ‘Roc Nation’ un repera diskogrāfija (katra 75 milj. dolāru), mākslas darbu kolekcija (70 milj. dolāru) un nekustamie īpašumi (50 milj. dolāru).  

Tas ir liels sasniegums ne tikai paša žanra mērogos, bet visā plašajā mūzikas pasaulē. Respektīvi, Jay-Z kļuvis vien par trešo miljardieri industrijā, pievienojoties ‘Bītlu’ Polam Makartnijam un Brodvejas komponistam Endrū Loidam Veberam.

Reperis karjeras laikā pasaulē pārdevis vairāk kā 100 miljonus ierakstu, ieguvis 22 ‘Grammy’ balvas un 14 reizes nonācis ‘Billboard’ topa pirmajā vietā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!