Jau šonedēļ Igaunijā festivālā Station Narva uzstāsies starptautiskas zvaigznes.

Raksta attēls - Jau šonedēļ Igaunijā festivālā Station Narva uzstāsies starptautiskas zvaigznes. Foto: Kirill Richter by Igor Klepnev

18.09.2019

No šīs nedēļas ceturtdienas, 19. septembra, līdz sestdienai, 21. septembrim, Igaunijas austrumu vistālākajā pilsētā Narvā norisināsies mūzikas un kultūras festivāls Station Narva. Festivāla programmas epicentrs šogad būs Kultūras un uzņēmējdarbības centrs LINDA2, kas festivāla laikā pirmo reizi būs pilnībā atvērts publikai.

Station Narva mūzikas programmas galvenās zvaigznes ir Asian Dub Foundation no Lielbritānijas, islandieši GusGus un Hatari, Aisha Devi no Šveices un igauņu mūzikas reitingu līderis reperis Nublu. Konferences dalībnieku vidū būs krievu filmu klasiķis Aleksandrs Sokurovs un atzītā dokumentālo filmu veidotāja Johanna Švarca.

Festivāls, kas Narvā notiek otro reizi, trīs dienu laikā piedāvās starptautisku mūzikas programmu, biznesa konferenci, teātra un kino programmu, kā arī ekskursijas uz Krenholmu un Narvas Venēciju. Station Narva programmas ietvaros pirmo reizi sabiedrībai tiks atvērts LINDA2 Kultūras un uzņēmējdarbības centrs, kas dibināts bijušajā rūpnīcas “Baltietis” ēkā. Starp LINDA2 un citām festivāla vietām - mākslas klubu Ro-Ro un Narvas mākslas rezidenci kursēs festivāla autobuss.

Festivāls Station Narva sāksies ceturtdien, 19. septembrī, ar Narvas teātra centra Vaba Lava sezonas atklāšanu - plkst.19:00 sāksies dokumentālā iestudējuma “Lõhe / Razlom” pirmizrāde, kas stāsta par radiem, kuri Padomju Savienības sabrukuma dēļ palika divās robežas pusēs - Narvā un Ivangorodā. Lugas režisors ir Jurijs Kvjatkovskis, atzīts krievu teātra režisors, Maskavas mākslas teātra studijas pasniedzējs. Šajā vakarā arī Krenholmas rūpniecības komplekss atdzīvosies jaunā gaismā. Igaunijas Mākslas akadēmijas absolventi Vera Gončugova un Kārlis Johansons Krenholmā izveidoja instalāciju “No vakardienas līdz šodienai”. Nākamajos divos festivāla vakaros notiks gaismas pastaigas pa Krenholmu.

Piektdien, 20. septembrī, no plkst. 10:00 LINDA2 kompleksa radošajā inkubatorā OBJEKT notiks uzņēmējdarbības diena, kas būs veltīta vadītāja un producenta lomai, kā arī tehnoloģisko jauninājumu ietekmei uz radošo nozari. Biznesa konferencē uzstāsies Aleksandrs Sokurovs, mūsdienu krievu kino klasiķis, godalgotā kino industrijas pārstāve Johanna Švarca, pankroka mūziķis un žurnālists Džons Robs, kā arī komanda, kas sagatavoja Narvas pieteikumu Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam. Uzņēmējdarbības diena noslēgsies ar jaunās igauņu startup komēdijas “Vienradzis” seansu un tikšanos ar tās producentiem studijā Vaba Lava.

Piektdienas vakarā radošajā inkubatorā OBJEKT notiks atklāta festivāla BAZAR diskusija, kurā tiks apskatīti aktuālākie vietējās kultūras dzīves un pilsētas attīstības jautājumi. Tajā pašā vakarā Narvas mākslas rezidencē notiks animācijas filmu programma „Multikultiki I, Light My Fire“, kas sastāv no animācijas īsfilmām, kas izveidotas Igaunijas Mākslas akadēmijā.

Plkst. 20:00 sāksies galvenā festivāla programmas daļa: koncerti centrā Vaba Lava un mākslas klubā Ro-Ro. Uz Vaba Lava galvenās skatuves uzstāsies Islandes tehno duets GusGus, Nepālas un Šveices "air rave" novatore Aisha Devi, kā arī Igaunijas mūzikas reitingu topā esošais Nublu. Uz skatuves kāps arī Sanktpēterburgas shoegaze grupa Blankenberge, dzīvīgais somu duets SOFA, projekts YASMYN, kā arī viena no slavenākajām grupām pilsētā AveNova. Pēc pusnakts Ro-Ro spēlēs Japānas trokšņainā roka duets MOJA, kā arī igauņu grupas KEETAI un Lemon Trees.

Sestdien, 21. septembrī, festivāla programma sāksies jau plkst. 10:00 ar brokastīm centrā “VitaTiim” un turpināsies ar sacensībām netālu no Ida-Viru profesionālās izglītības centra, kur NATO pārstāvju vadībā jūs varat pārbaudīt savu fizisko sagatavotību, iemācīties spēlēt regbiju un fotografēt.

Pēc pusdienām pilsētas skatuves parādīsies visā Narvā, sākot no Astri centra līdz Brīvās jaunrades centram (Vabaduse 20). Plkst.16 visi tiek aicināti uz unikālu Narvas Venēciju, uz bezmaksas koncertu globālā klimata streika ietvaros, kura laikā viens no festivāla viesiem, dub-funk grupa Asian Dub Foundation,kuri tostarp ir radījuši fona mūziku jaunās klimata aktīvistes Grētas Tunbergas brīdinājuma runai.

Plkst.18 Narvas mākslas rezidencē mākslinieki Rijna-Kērta Ranna un Džulianna Švarca prezentēs grāmatu “Narva - uztveres plāns”, pēc kuras tiks demonstrēta animācijas filmu programmas „Multikultiki II, Sweet Sweat“ otrā daļa.

Sestdien Narvas pilī sāksies mūzikas programma, kur plkst.19 koncertu sniegs viena no starptautiski atzītākajām krievu neoklasicisma figūrām, pianists un komponists Kirils Rihters. Tad programma atkal turpināsies Vaba Lava centrā, kur ar pilnu jaudu skanēs Asian Dub Foundation. Uz galvenās skatuves kāps arī islandiešu grupa Hatari un baltkrievu grupa Молчат Дома. Vaba Lava uzstāsies arī Maskavas grupa Интурист, kā arī igauņu grupas Psychoterror un Gram-Of-Fun. Ro-Ro klubā uzstāsies Narvas veterāni Absolut-2, post-rock grupa no Tallinas Kaschalot un Somijas itāļu disko tandēms PEU.

Lai pārvietošanos pa festivālu padarītu vēl ērtāku, starp LINDA2 un citām festivāla vietām kursēs īpašs autobuss.

Stacijas Narva festivāla organizators: Shiftworks sadarbībā ar Narvas komandu. Festivāla partneri: Vaba Lava Narva, mākslas klubs Ro-Ro, Narvas mākslas rezidence, Narva Gate, radošais inkubators OBJEKT, MTÜ Vaba Loome Keskus, sabiedrisko diskusiju sērija BAZAR, Ida-Viru Kutsehariduskeskus, Astri centrs, NATO pārstāvniecība Igaunijā.

Stacijas Narva 2019 festivāla abonements (39 eiro), dienas biļete (25 eiro), biļetes uz teātra izrādi “Razlom” (15-18 eiro), biļetes uz Kirila Rihtera koncertu (15 eiro) pārdošanā Piletilevi un uz vietas.

Festivāla abonements nodrošina ieeju mūzikas programmas koncertos 20. un 21. septembrī Vaba Lava un Ro-Ro klubā. Dienas biļete nodrošina ieeju koncertos Vaba Lava un Ro-Ro klubā izvēlētā dienā (20. vai 21. septembrī).

Informācija par biļetēm un noteikumi: https://stationnarva.ee/lv/programme/#tickets

Stacijas Narva 2019 programma: https://stationnarva.ee/lv/programma

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!