Igauņu grupa “Frankie Animal” laiž klajā vasarīgu singlu “Playful”

Raksta attēls - Igauņu grupa “Frankie Animal” laiž klajā vasarīgu singlu “Playful” Publicitātes foto

11.06.2019 / Parmuziku.lv

Klausītāju iecienītā igauņu “indie” grupa “Frankie Animal” 7. jūnijā laidusi klajā savu jaunāko, vasarīgo singlu “Playful”, kas izdots ierakstu kompānijas “Made in Baltics” (“Sony music”) paspārnē. Grupa šovasar uzstāsties arī Latvijā - pasākumā “Virzskaņa”, kas notiks 6. jūlijā Neikenkalna dabas koncertzālē.

“Mūsu jaunākās dziesmas “Playful” rašanās process bija salīdzinoši ilgs. Janam, grupas basģitāristam, ideja par basa līniju šai dziesmai radās jau pirms diviem gadiem, un vienā no grupas dziesmu rakstīšanas nometnēm mēs sākām strādāt pie šīs idejas,” stāsta grupas vokāliste Marija Vaigla. “Mēs nekad neesam gribējuši steigties ar mūsu materiālu, kas arī ir iemesls, kāpēc bija jāpaiet laikam starp mūsu iepriekšējo singlu “Funny” un jauno - “Playful”. Mēs gribējām, lai jaunās dziesmas izklausās svaigi, mums ir diezgan daudz jaunu dziesmu, kas vēl nav publicētas,” piebilst basists Jans Soviks. 
 
“Dziesmas galvenais jautājums: “What do you want me to be?” (“Kas tu gribi, lai es būtu?”) var tikt interpretēts vairākos veidos. Kā grupai, kā partnerim vai vienkārši personai. Tas ir par nedrošību un trauksmi, ko tā liek izjust. Dziesmas nosaukums var tikt tulkots un saprasts arī kā kas palaidnīgs un, protams, dziesmā ir arī nedaudz no tā,” stāsta Jonas Kārnamets, grupas ģitārists. “Tas ir kā atgādinājums sev - lai atvērtos un parādītu no sevis visu,” piebilst Marija Vaigla. 
 
 
“Frankie Animal” ir “indie” popa grupa no Igaunijas, kuras sastāvā ir trīs mūziķi. Grupa ir uzstājusies vairākos nozīmīgos festivālos - “Tallinn Music Week”, “Positivus”, "Waves Vienna” un “Eurosonic Noorderslag”. Viņu mūziku var raksturot kā introspektīvu pastaigu pa rudenīgu mežu vai kā svaigu vasaras nakti. Grupas unikālo skanējumu var atpazīt pēc Marijas dūmakainā, tomēr maigā vokāla, ko papildina Jonasa jutekliskās ģitāras un Jana izteiktās basa līnijas. Tā savienojumā ir kā cīņa starp sievieti un vīrieti ar papildu pašironijas devu. 
 
“Playful” jau pieejams klausītājiem internetā un lielākajās mūzikas platformās. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!