Grimes publicē dziesmu no gaidāmā albuma

Raksta attēls - Grimes publicē dziesmu no gaidāmā albuma Foto: Ekrānuzņēmums

17.03.2015 / Normunds Vucāns

Turpinot darbu pie sava ceturtā studijas albuma, kas iznāks šī gada beigās, kanādiešu eksperimentālās popmūzikas izpildītāja Grimes jeb īstajā vārdā Klēra Bušēra (Claire Boucher), publicējusi skaņdarbu REALiTi.

Šī dziesma ir daļa no viņas 2013. gadā ierakstītā, bet nekad neizdotā zudušā albuma.

Āzijas tūres laikā kopā ar savu brāli Maku Bušēru (Mac Boucher) Grimes izlēma uzņemt videoklipu dziesmai REALiTi, lai pateiktos saviem šī reģiona faniem par īpaši silto uzņemšanu. REALiTi ir daļa no 2013. gadā ierakstīta, bet nekad nepublicēta albuma, kas, pēc Klēras domām, esot iznācis galīgi garām, tādēļ tika izmests, lai viņa varētu sākt strādāt pie pavisam citām dziesmām.

Tā kā šīs kompozīcijas galvenais ieraksta fails esot kaut kur pazudis, video versijai esot pievienots vien kompozīcijas demo variants, kurš nav nedz māsterēts, nedz kā citādi apstrādāts. Te gan gribētos piebilst – pat šādā stāvoklī dziesma izklausās lieliska un pārdomāta, un noteikti ir starp lipīgākajām melodijām, ko Bušēra ir radījusi savā karjerā. Vienīgais, ko varētu vēlēties – nedaudz skaļāku un izteiksmīgāku vokālu, tomēr tā kā šis nav nopulēts gabals, tam pievērst lielu uzmanību būtu nepareizi.

Katrā ziņā šī dziesma liek vēlēties dzirdēt pārējo zudušo albumu – ja tas ir kaut uz pusi tik labs kā pagaidām vienīgā publiski pieejamā liecība par to, klausītāji viennozīmīgi būtu ieguvēji, ja varētu visu ierakstu noklausīties!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!