Emīla Dārziņa jauktais koris gūst panākumus pasaules labāko koru konkursā

Raksta attēls - Emīla Dārziņa jauktais koris gūst panākumus pasaules labāko koru konkursā Publicitātes foto

03.11.2015 / Parmuziku.lv

Emīla Dārziņa jauktais koris 31.oktobrī piedalījās starptautiskā koru konkursā Tolosā, Spānijā un izcīnīja trešo vietu tautas mūzikas kategorijā. Koris ieguva 452,5 punktus, kas ir tikai par 1,5 punktiem mazāk kā pirmās vietas ieguvējiem - Francijas korim Mikrokosmos.

Kora diriģenti Nora Vītiņa un Rūdolfs Krēsliņš sacīja: “Esam ļoti gandarīti par kora sasniegumu un lepni, ka Emīla Dārziņa kora izpildījums aizkustināja komponistu un skatītājus”. Papildus konkursam koris sniedza piecus koncertus dažādās Basku zemes pilsētās, priecējot kora mūzikas cienītājus ar Latvijas un pasaules komponistu a cappella mūziku.

Konkursā piedalījās arī Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris Tiāra, kas diriģentes Airas Birziņas vadībā ieguva otro vietu bērnu koru kategorijā, piekāpjoties Katalonijas korim.

Tolosas koru konkurss katru gadu pulcē labākos pasaules korus. Konkursa dalībnieki tiek atlasīti un uzaicināti piedalīties, rūpīgi izvērtējot to līdzšinējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru. Konkurss ir viens no sešiem pasaules koru Grand Prix izcīņas posmiem, un šogad tajā piedalījās kolektīvi no Argentīnas, ASV, Japānas, Zviedrijas, Francijas, Spānijas, Norvēģijas, Ungārijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!