Bijušais RHCP ģitārists Džons Frušante nodod savu mūziku bezmaksas lejupielādei

Raksta attēls - Bijušais RHCP ģitārists Džons Frušante nodod savu mūziku bezmaksas lejupielādei Ekrānšāviņš

26.11.2015 / Aiga Leitholde

Māksla ir došana - saka Džons Frušante, publiskojot sešas jaunas dziesmas un nododot tās bezmaksas lejupielādei vietnēs Soundcloud un Bandcamp.

Ģitārists vēstulē pauž viedokli:

Dot cilvēkiem mūziku bezmaksas lejupielādei mūsdienās ir ļoti ierasti. Tas ir atgādinājums, ka mākslinieciskās izpausme ir saistīta ar došanu, nevis ņemšanu vai pārdošanu. Pārodšana ir naudas pelnīšana, bet mākslas darba radīšana ir došana. Šie uzdevumi ir jānošķir viens no otra. Esmu pārliecināts, ka mūziku jārada tāpēc, ka mīli šo radīšanas procesu, neatkarīgi no tā, vai vēlāk mūziku pārdosi vai atdosi bez maksas.

Mūziķis piebilst, ka viņam ir prieks dot mūziku,  bet viņš vienmēr publiski nepaziņos par to, ka faniem ir pieejama jauna mūzika. Tāpēc jāseko līdzi pašiem, vietnēs Soundcloud un Bandcamp. Tur arī šobrīd bez maksas var lejupielādēt ģitārists radīto mūziku.

Ģitrārists Džons Frušante pasaules atpazīstamību ieguva kā rokgrupas Red Hot Chili Peppers dalībnieks, kuras sastāvā ierakstīja piecus albumus. 2007. gadā viņš pavisam aiziet no grupas , mūziķis darbojojas improvizētas un eksperimentālās mūzikas projektos. Savukārt Red Hot Chili Peppers varēs dzirdēt 2016. gada Eiropas mūzikas festivālos - Rock am Ring, Pinkpop un citos.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!