Latvijas simtgades svinības arī Austrālijā

Raksta attēls - Latvijas simtgades svinības arī Austrālijā Publicitātes foto

24.04.2018 / Parmuziku.lv

2018. gada aprīļa beigās un maija sākumā vairākās Austrālijas pilsētās – Sidnejā, Adelaidē un Melburnā – skanēs Latvijas simtgadei veltīti koncerti, kurus sniegs pasaulē atzītā latviešu dziedātāja, soprāns Maija Kovaļevska un pianiste, starptautisko konkursu laureāte, Dzintra Erliha.

Abu mūziķu veidoto koncertprogrammu centrā būs latviešu vokālā un instrumentālā kamermūzika – gan Jāzepa Vītola, Jāņa Mediņa un Lūcijas Garūtas solodziesmas, gan Lūcijas Garūtas un Pētera Vaska klavierdarbi.

30. aprīlī Adelaides Universiātes Eldera konservatorijā pianiste un muzikoloģe Dr. art. Dzintra Erliha sniegs arī solokoncertu-lekciju, veltītu Latvijas simtgadei. Koncertlekcijā māksliniece iepazīstinās auditoriju ar izcilu latviešu komponistu – Lūcijas Garūtas, Jāņa Mediņa, Jāņa Ivanova, Aivara Kalēja, Pētera Vaska un Santas Bušs klavierdarbiem, atskaņojot šo komponistu klaviermūziku, kā arī raksturojot šo skaņražu biogrāfijas nozīmīgākās vadlīnijas un viņu radīto skaņdarbu raksturīgākās stila zīmes.

Abu mūziķu Austrālijā sniegtie koncerti vainagosies ar jaunā albuma “Ar sirds siltumu” prezentāciju. Šo albumu kopīgi ieskaņojuši Maija Kovaļevska, Krišjānis Norvelis un Dzintra Erliha, iekļaujot tajā skaistākās latviešu komponistu solodziesmas un klavierdarbus. Albums veidots sadarbībā ar Ziedot.lv, visus ienākumus novirzot labdarībai. 2018. gada 1. jūnijā LNB Ziedoņa zālē notiks šī albuma prezentācija Latvijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!