Aprit 10 gadi kopš popa karaļa Maikla Džeksona nāves

Raksta attēls - Aprit 10 gadi kopš popa karaļa Maikla Džeksona nāves Foto: Frederick Tubiermont

25.06.2019 / Artis Ķekars

Šajā dienā pirms precīzi dekādes, pāragri, 50 gadu vecumā aizsaulē devās viena no pasaules izklaides industrijas spožākajām zvaigznēm – Maikls Džeksons.

2009. gada 25. jūnijs daudzu miljonu Džeksona daiļrades cienītāju sirdīs paliks kā diena, kas satricināja un bez vārdiem atstāja visu mūzikas pasauli. Dziedātājs tika atrasts neelpojam savā guļamistabā un neilgi pēc nogādāšanas slimnīcā tika konstatēta viņa nāve. Iemesls – dažādu nomierinošu medikamentu sajaukums.

Maikls Džeksons kā veiksmīgs dziedātājs jau kopš bērnu dienām un laikam ritot, tikai nostabilizēja savu nospiedumu mūzikas industrijā. Dzimis 1958. gada 29. augustā, Gerijas pilsētā Indianas štatā, Maikls bija septītais no deviņiem bērniem ģimenē. Pirmoreiz kopā ar brāļiem mazais Maikls uzstājās kādā talantu šovā jau sešu gadu vecumā. Zēnu grupa ‘Jackson 5’ kļuva par valsts mēroga talantiem. Pēcāk Džeksons pateicoties savam īpatnējam tēlam, unikālajai balsij, kvalitatīvajām un bezgala veiksmīgajām dziesmām un mūzikas klipiem ieguva ‘popa karaļa’ titulu un veiksmīgi koncertēja viens.

‘Thriller’, ‘Billie Jean’ un ‘Beat It’ ir tikai daži no hitiem, kuru meldiņiem līdzi dungot spēj, šķiet pat visbiklākie klausītāji. Savu debijas albumu dziedātājs laida klajā 1972. gadā, taču lielāko panākumu ‘Thriller’ precīzi pēc dekādes. Veselas septiņas dziesmas gozējās Billboard Top 10 un pasaulē kopā tika pārdoti teju 50 milj. albuma kopiju.

Neskatoties uz ievērojamajiem panākumiem, Džeksonam sanāca kļūt par vēl lielāku zvaigzni – 1983. gadā pasaulē nāca nu jau ikoniskā deju kustība ‘moonwalk’, ko dziedātājs izpildīja ‘Billie Jean’ performances vidū.

Veiksmīgā mūzikas karjera bija pretstats dziedātāja vētrainajai un neparastajai privātajai dzīvei. 1994. gadā svinētas kāzas ar ‘rokenrola karaļa’ vienīgo meitu Līzu Mariju Presliju, taču pāris pašķīrās vien nepilnus divus gadus vēlāk. Tai pašā gadā Džeksons aprecēja Debiju Rovu. Pārim dzima divi bērni, taču abi tā arī nekad nedzīvoja kopā. Džeksons atkal šķīrās 1999. gadā. Kopā Džeksonam ir trīs bērni – Princis Maikls I, Parisa Maikla un Princis Maikls II.

Džeksona aizraušānās ar bērniem viņam izmaksāja vairākas tiesas prāvas – 1993. gadā viņš tika apsūdzēts par seksuālu uzmākšanos kādam 13 gadus vecam zēnam un 2005. gadā apsūdzību izvirzīja jau pavisam cita 13 gadnieka vecāki. Pirmo procesu izbeidza pēc abu pušu vienošanās, toties otrajā tiesas prāvā Džeksons tika pilnībā attaisnots.  

Džeksons kopumā pārdevis vairāk kā 750 miljonus ierakstu pasaulē, kā arī saņēmis 13 Grammy balvas.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!