Zinātnieki atraduši kaķiem patīkamu mūziku

Raksta attēls - Zinātnieki atraduši kaķiem patīkamu mūziku

18.09.2017

Vai kādreiz esi gribējis, lai arī tavs kaķis priecājās par kādu dziesmu tik ļoti, cik tu? Izrādās tas ir iespējams! Zinātnieki atklājuši mūziku, uz kuru pozitīvi reaģē lielākā daļa kaķu.

Žurnāla “Applied Animal Behavioural Science” publicētajā pētījumā noskaidrots, ka dzīvnieki patiešām spēj baudīt mūziku, tomēr tai jābūt noteiktā frekvenču diapazonā, kas līdzinās to dabiskajai komunikācijai. “Mūzika, kas tiek radīta cilvēkam, pozitīvi ietekmē suņus, ziloņus un šimpanzes, tomēr negatīvi ietekmē gibonus, paviānus, zirgus un aitas ", stāsta psihologs un zoologs Čārlzs Šoudauns. Savukārt kaķi neizrāda nekādu interesi par “cilvēku mūziku”, tomēr, atskaņojot tiem īpašas “kaķu dziesmas”, tie kļūst satraukti un sāk berzēties, kas liecina par patīkamu emociju izraisīšanu.

Tā sauktās “kaķu dziesmas” nav tikai atsevišķas skaņas, bet īsta mūzika ar tēmām, atkārtojumiem un dažādām skaņu kompozīcijām. Šajās dziesmās dzirdamas kaķiem atpazīstamas murrāšanas skaņas, kā arī plūstošākas notis, nekā “cilvēku mūzikas” skaņdarbos. 

Vai arī tavam kaķim patīk mūzika? Izmēģini šos trīs skaņdarbus arī uz savu mīluli:

Cosmos Air:

Rustys Ballad:

Spooks Ditty – 

Avoti: nationalgeographic.compbs.orgindependent.co.uk

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!