Zināmi „Boņuks 2018“ nominanti

Raksta attēls - Zināmi „Boņuks 2018“ nominanti Ekrānšāviņš no video

05.02.2019 / Parmuziku.lv

Gaidot Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2018“ pasniegšanas ceremoniju, kas notiks svētdien, 24. februārī, plkst. 16.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē, noskaidroti balvas nominanti, starp kuriem ir arī Ludzas hiphopa duets "Latgalīšu reps".

Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau 11. reizi. Ceremonijā tiks paziņoti 10 balvas „Boņuks 2018“ saņēmēji un godināts arī balvas „Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā“ saņēmējs. 

Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” mērķis ir apkopot labāko, spilgtāko un svarīgāko padarīto un notikumus pērnajā gadā latgaliskajā kultūrā, godinot aktīvākos latgaliešu kultūras pārstāvjus, popularizētājus, kā arī veicinot jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību nākotnē. „Boņuks 2018“ tiks godinātas tās personības, notikumi un aktivitātes, bez kurām visvairāk nebūtu iedomājama latgaliskā kultūra 2018. gadā.

 Līdz ar šo gadu mainīts balvas pretendentu iesniegšanas un nominantu noskaidrošanas process, neizdalot atsevišķas nominācijas, bet vērtējot visa gada veikumu kopā. Balvai tika saņemtas 150 pieteikuma anketas kategorijās „Valoda. Literatūra. Publicistika“, „Audio. Video“ un „Aktivitātes. Notikumi. Personības“, kopējais balvas pretendentu skaits sasniedza 117 dažādus notikumus, personības, darbus, projektus un citas aktiviātes. Kā pretendentu vērtēšanas kritēriji tika izvirzīti gan pretendenta snieguma kvalitāte, aktivitāte visa gada laikā, reģionā, valstī vai plašākā mērogā raisītā rezonanse, latgaliskums un/vai Latgales kultūras vērtību nešana, pretendenta ilgtspēja – ietekme uz latgaliskās kultūras procesiem nākotnē.

 Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2018” nominanti ir (alfabēta secībā): 

 1. 12 TV raidījumu cikls „Laika leigučuos“
 2. Aija Īzāka, „Teksasys latgalīši“ – albums „Dvieselis steigys“
 3. Anna Rancāne, krājums „Prīca i klusiešona“
 4. Annele Slišāne – projekts #100dečiLatvijai deči. Izstādes un grāmata
 5. Dokumentālā filma „Latgalīši Pīterpilī“
 6. Dzejnieka un sabiedriskā darbinieka Ontona Slišāna 70 gadu svinēšana Ziemeļlatgalē #OntonamSlišānam70
 7. Dziesmu grāmata bērniem „Zalta puče“
 8. Filmiņa „Vinnejs Pūks Viļānūs“, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrība
 9. Festivāls „Muzykys Skrytuļs 2018“
 10. Grupa „BezPVN“
 11. Horeogrāfs un XVI Deju svētku visvadītājs Ilmārs Dreļs
 12. Jaunā podniece un Latvijas stāstnieku asociācijas valdes priekšsēdētāja Evija Maļkeviča
 13. Kārlis Kazāks. Raidījums „Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku“ par Ludzas izloksni
 14. Koncepts „Nameiz“, Jānis Skutelis un „Benji Knewman“
 15. Lata Donga – albums „Variācijas“
 16. Latgaliešu kultūras aktīvists un mūziķis Arnis Slobožaņins
 17. Latgaliešu kultūras ziņu portāls lakuga.lv
 18. Latgaliešu literatūras popularizēšanas akcija „Dūmoj ar komatim“
 19. Latgaliešu valodas video apmācība „Runuosim latgaliski“
 20. Latgalīšu Reps
 21. Meldras Gailānes bērnu grāmata latgaliski „Meikuleņš īpazeist omotus“

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!