“Zelta Mikrofons'23” žūrija uzsāk ierakstu vērtēšanu

Raksta attēls - “Zelta Mikrofons'23” žūrija uzsāk ierakstu vērtēšanu Foto: Ritvars Stankevičs

13.12.2022

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons'23” izvērtēšanai šogad iesniegti 156 albumi, kurus decembra ietvaros izvērtēs žūrija 44 cilvēku sastāvā. “Zelta Mikrofons'23” nominanti svinīgā pasākumā tiks paziņoti 12. janvārī.

“Zelta Mikrofons'23” albumi tiek vērtēti 11 žanriskās kategorijās, atsevišķi tiek izdalīta debija, albuma dizains un dziesmas. Žūrija vērtē arī audiovizuālo veikumu kategorijās video un koncertieraksts. No visu albumu kategoriju līderiem tiek balsots par Gada albumu”. Radio stacijās visspēlētākā dziesma saņems apbalvojumu kategorijā Radio hits, savukārt jaunajā nominācijā “Straumētākais ieraksts ar Elektrum” tiks apbalvota mūzikas straumēšanas vietnēs visvairāk spēlētākā dziesma vai skaņdarbs. Klausītāji saviem muzikālajiem favorītiem var piešķirt simpātiju balvu, piedaloties “Elvi gada dziesmas” balsojumā, kas noslēgsies ceremonijas laikā.

"Lai arī šogad pieteikumu skaits mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons" ir nedaudz mazāks nekā pagājušogad, kopumā pieteiktie ieraksti sniedz objektīvu ainu par mūzikas dzīvi Latvijā 2022. gadā," saka mūzikas kritiķis un žurnālists Jānis Žilde, kas šogad pirmo reizi ievēlēts par žūrijas priekšsēdētāju.

Žilde ieskicē žūrijas darba izaicinājumus: "Kā jau katru gadu liels pārbaudījums žūrijai ir salikt visus iesniegtos darbus pa plauktiņiem jeb kategorijām, kuru skaits ir ierobežots. Piemēram, džezs atkal tiek sapārots ar fanku, roks ar metālu, jo ne vienmēr katrā žanrā ir pietiekams ierakstu skaits, arī "Zelta Mikrofona" ceremonijai ir jāpielāgojas televīzijas tiešraides kompaktajām prasībām. Tradicionāli "Debijas" kategorijai nepieciešams veikt korekcijas, jo vēl aizvien šajā nominācijā savus darbus vēlas redzēt jau labi zināmi un pieredzējuši mūziķi ar desmit, piecpadsmit un vēl ilgāku gadu pieredzi mūzikas industrijā, kas nesaskan ar balvas nolikumā pausto filozofisko uzstādījumu, proti, "kategorijas "Debija" prioritāte ir jaunu talantu novērtējums". Žūrija šogad sekojusi līdzi arī izmaiņām globālajā mūzikas industrijā, kurā jau vairākus gadus vērojama pieaugoša tendence - īsāki kļūst gan skaņdarbi, gan arī EP un pilnmetrāžas albumi. Tāpēc, lai sekotu laika garam, kā arī izrādītu pretimnākšanu atsevišķiem mūziķiem, notiek spraigas diskusijas par izmaiņām balvas nolikumā attiecībā uz EP hronometrāžu."

Kamēr rezultāti tiek apkopoti, “Zelta Mikrofons'23” sadarbībā ar “Zaļā josta” un “Elvi”  aicina piedalīties akcijā “Vecais telefons vai Zelta Mikrofons?”, otrreizējai pārstrādei nodot savus vecos mobilos telefonus. Veicinot ilgtermiņa domāšanu un izpratni par izejvielu otrreizējo pārstrādi, ELVI veikalos visā Latvijā līdz 1. februārim būs izvietotas īpašas kastes, kurās atstāt nolietotos tālruņus, lai, tos pārstrādājot, iegūtu zeltu mikrofona statuešu apzeltīšanai.  Akcija Vidēji viens mobilais tālrunis satur 0,034 gramus zelta. Lai iegūtu nepieciešamo otrreiz pārstrādātā zelta apjomu vienas Zelta Mikrofona statuetes apzeltīšanai, pietiktu, ja pārstādē nodotu vismaz 100 mobilos tālruņus. 

Jau ziņots, Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons’23 ” norisināsies 2023.gada 18. februārī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā pirmo reizi klātesot arī skatītājiem. Biļetes uz ceremoniju var iegādāties vietnē ekase.lv. “Zelta Mikrofons’23” uzvarētāji saņems divus apbalvojumus - fizisku statueti, gan digitālu. Starptautiski atpazīstamais latviešu mākslinieks KIWIE katrai nominācijai veido atšķirīgu NFT jeb iedzīvina statueti digitālā kriptomākslā.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!