Zelta Mikrofona balvu pasniegšanas ceremonijas īpašais viesis – Ksenija Sidorova

Raksta attēls - Zelta Mikrofona balvu pasniegšanas ceremonijas īpašais viesis – Ksenija Sidorova Publicitātes foto

26.02.2018 / Parmuziku.lv

Ar vairākiem pirmatskaņojumiem un aktuālāko Latvijas mūziķu priekšnesumiem otrdien Dailes teātrī jau 22.reizi tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons.

Vakara īpašā viešņa būs Vācijas prestižākās mūzikas balvu Echo Klassik saņēmusī akordeoniste Ksenija Sidorova, kura izbrīvējusi vienu dienu savā aktīvajā koncertdarbībā un uz Latviju dosies no Madrides, lai kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā izpildītu “Carmen’s Spiel”. Orķestris veidos arī īpaši unikālu skanējumu Aijas Andrejevas melodiskajam hitam “Tu mani sauc”.

Televīzijas pirmatskaņojumu piedzīvos Astro’n’out kopdarbs “Satelīts” ar Fiņķi un Kashuku, un Dailes teātrī viņiem ekskluzīvā iznācienā pievienosies arī DJ Rudd un Goran Gora. Pirmo reizi būs dzirdama arī tēma no topošās Andreja Ēķa filmas “Blēži” Ralfa Eilanda izpildījumā un grupas “Very Cool People” kopdarbs ar Kristīni Prauliņu ”We should dance” .

Grupa “Prāta Vētra” izpildīs jaunāko garadarbu “Pašu dārgāko” un mūziķa Dona izpildījumā varēs dzirdēt dziesmu “Namiņš”. Īpaši grandiozu priekšnesumu – pārsteigumu visiem skatītājiem – gatavo grupa ”Instrumenti”, kuri noslēgs Zelta Mikrofona ceremoniju.

Dailes teātrī tiks godināti arī šī gada Mūža ieguldījuma balvas saņēmēji – Viktors Lapčenoks un Jānis Erenštreits. Īpaši emocionālu priekšnesumu sola sagādāt V.Lapčenoks kopā ar TDA “Līgo” un kori “Anima”, kuri izpildīs “Manai dzimtenei”. Tiks izdejoti horeogrāfa Alfrēda Spuras radītie soļi, kuri izveidoti Dziesmu svētku simtgades noslēguma koncertam 1973.gadā, bet cenzūras dēļ ģenerālmēģinājumā deja tika izņemta no programmas. Šogad, uz Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem, horeogrāfi Jānis Purviņš un Jānis Ērglis kopīgiem spēkiem ar tā laika TDA “Dancis” dalībniekiem atjaunoja horeogrāfiju pēc atmiņām. Pēc 45 gadiem šī deja atgriezīsies uz skatuves, savukārt V.Lapčenoks to dziedās pēc 40 gadu pārtraukuma.

Nominantu vidū šogad vērojama sīva konkurence bez izteiktiem līderiem. Visvairāk nominācijas ir mūziķim Donam, kopskaitā četras, viņam seko grupa ”Instrumenti” ar trīs nominācijām. Uz balvām divās nominācijās pretendē Carnival Youth, Prāta Vētra, Musiqq, Labvēlīgais Tips, Intars Busulis&Abonementa orķestris, Auļi un Tautumeitas, Astro’n’out, Ozols un Tehnikums, kā arī Viņa.

Ar ģenerālsponsora Ondo.lv, sponsora t/p “Alfa”, LaIPA un Kultūras ministrijas atbalstu pie Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons skatuves uzbūves strādājusi starptautiska komanda, lai katru priekšnesumu pavadītu unikāla un īpaši aizraujoša scenogrāfija, savukārt mūziķiem īpašu šo svētku dienu padarīs cienasti no Latvijas 1.Rokkafejnīcas.

Ceremoniju ikviens Latvijā radītās mūzikas atbalstītājs varēs vērot plkst. 19:30 kanālā 2, TVplay un skaties.lv, kā arī kanālā LNT plkst. 21:10.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!