Vinila diena un leģendārās Latvijas grupas “Opus” jaunās skaņuplates “Koncertieraksts. 1986.23.12” prezentācija Rīgā

Raksta attēls - Vinila diena un leģendārās Latvijas grupas “Opus” jaunās skaņuplates “Koncertieraksts. 1986.23.12” prezentācija Rīgā

21.09.2022

Džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” pēc neilga pārtraukuma atsāk vinila dienu tradīciju Rīgā, kas arī ir Latvijas Vinila dienu cikla noslēdzošais pasākums. Tas norisināsies šo sestdien, 24. septembrī, Rīgā, kultūras telpā “VAGONU ZĀLE”, Vagonu radošajā kvartālā, Vagonu ielā 19/21.

Ar pasākumiem Liepājā, Cēsīs un Rīgā šogad sevi pieteica "Latvijas Vinila diena "– mūzikas un vinila plašu kultūras svētki visas dienas garumā un visām paaudzēm. "Latvijas Vinila diena" trešais un noslēdzošais pasākums norisināsies šo sestdien, 24. septembrī, Rīgā, kultūras telpā VAGONU ZĀLE, Vagonu radošajā kvartālā, Vagonu ielā 19/21.

Jau no paša rīta, pl.10:00, ikviens ir aicināts uz vinila plašu tirdziņu. No pl.11:00 darbosies īpašs "vinila radio", kur DJ Raimonds Mežaks kopā ar DJ Uldis Rudaks un DJ Švāns Eduards, atskaņojot plates, kopā dalīsies ar stāstiem par mūziku un vinila plašu kultūru, bet pl.14:00 notiks Zigmara Liepiņa un elektriskā džeza grupas "LUPA" koncerts.

Vinila dienu pl.15:00 noslēgs leģendārās grupas “Opus” jaunās skaņuplates “Koncertieraksts. 1986.23.12” prezentācija un saruna ar grupas dalībniekiem –  komponistu un taustiņinstrumentālistu Zigmaru Liepiņu, vokālistiem Mirdzu Zīveri un Imantu Vanzoviču, ģitāristu Hariju Zariņu, basģitāristu Gunti Vecgaili un bundzinieku Oļegu Upenieku.

“Uzstājoties ar grupu “Opus” visus koncertus ierakstījām personīgai lietošanai, lai analizētu savu uzstāšanos, bet šim 1986.gada koncerta ierakstam Filharmonijas zālē gatavojāmies īpaši, jo bija doma, ka to varētu kādreiz izdot arī publiski. Koncertu apskaņoja un ierakstu veica skaņu režisors Juris Morics, pie kura mājās visus šos gadus, nedaudz piemirsts, arī glabājās magnētiskajā lentē veiktais koncerta ieraksts. No jauna paklausoties šo ierakstu nonācu pie atziņas, ka to ir vērts izdot platē. Tā ir tā laika liecība, kas parāda kvalitāti kādā mēs toreiz spēlējām. Jāatzīmē arī, ka skaņu plate ir ražota pilnīgi analogi, no oriģinālās master lentes,” stāsta komponists un taustiņinstrumentālists Zigmars Liepiņš.

Video atskats uz Jersikas ielas Vinila dienu 2015.gadā

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!