Vienojas atlikt PVN piemērošanu kultūras pasākumu biļetēm

Raksta attēls - Vienojas atlikt PVN piemērošanu kultūras pasākumu biļetēm twitter.com/LaurisReiniks

26.11.2015 / Baltic News Service

Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni panākta vienošanās līdz 2017.gadam atlikt 21% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu kultūras pasākumu biļetēm, vēsta informācijas aģentūra BNS.

Sabiedrībā sašutumu izraisījušo ideju par PVN piemērošanu ieejas biļetēm kultūras pasākumos trešdien pie prezidenta bija ieradušies apspriest Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis (Vienotība), kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība), kā arī finanšu ministrs Jānis Reirs.

Amatpersonas pēc tikšanās paskaidroja, ka nākamā gada laikā tiks meklēti juridiski risinājumi, lai varētu piemērot PVN ieejas biļetēm tādiem kultūras pasākumiem, kuru rīkotāji ir no citām valstīm. Tādējādi plānots aizsargāt vietējos kultūras un izklaides nozarē strādājošos uzņēmumus.

"Mēs respektējam kultūras nozares viedokli un aktivitāti [šajā jautājumā]," sacīja Melbārde.

"Šobrīd atliekam PVN piemērošanu kultūras pasākumiem. Meklēsim kopā ar kultūras ministri, Saeimas Budžeta komisiju un nozari risinājumus, kā mēs varam pasargāt mūsu [kultūras] industriju un iekasēt nodokli no starptautiskiem kultūras pasākumu sniedzējiem, kas Latvijā ir lielā skaitā, tostarp no Krievijas un citām valstīm," piebilda finanšu ministrs.

Šadurskis savukārt uzsvēra, ka galvenais būtu juridiski korekti atšķirt Latvijas nacionālās intereses no starptautiskā biznesa, no kura šobrīd valsts faktiski negūst nekādu labumu, bet kas izmanto Latvijas kultūras infrastruktūru.

Otrdien pie Saeimas pret PVN piemērošanu kultūras pasākumiem protesta akciju rīkoja vairāki desmiti mākslinieku.

Avots: BNS

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!